PILNE: Zakaz jazdy samochodem w niedziele? Drogi będą zamknięte, tak jak sklepy? Fatalne informacje

PILNE: Zakaz jazdy samochodem w niedziele? Drogi będą zamknięte, tak jak sklepy? Fatalne informacje

zakaz jazdy samochód niedziele niedziela samochodem

Podaj dalej

Wyobrażacie sobie, żeby w Polsce obowiązywał zakaz jazdy samochodem w niedziele? Brzmi jak science-fiction, natomiast okazuje się, że wcale nie jest to takie wykluczone. Gdzie w ogóle leżą podstawy takiej decyzji?

Kiedy wydaje mi się, że nic już mnie na tym świecie nie zaskoczy, cały czas pojawia się coś nowego. Coś, co nie ma sensu tak bardzo, że z początku nawet nie potrafię pozbierać myśli, aby się do tego jakoś odnieść. Dokładnie tak miałem dzisiejszego poranka. Otóż pojawił się nowy pomysł – na początku nie napiszę wam, kto jest jego autorem. Zakaz jazdy samochodem w niedziele! Tak – oni naprawdę to wymyślili. Drogi będą zamknięte tak samo, jak sklepy?

zakaz jazdy samochód niedziele niedziela samochodem
fot. pixabay

Bardzo ciekawej wypowiedzi udzielił pan Bartłomiej Derski w rozmowie z MarketNews24, a jego słowa cytuje „Interia”. Według pana Bartłomieja, powinniśmy sięgnąć po rozwiązania znane już z przeszłości. Rozwiązania – bo zapomniałem dodać – odnośnie potężnego kryzysu energetycznego. W jaki sposób rozwiązać ten problem? Według pana Derskiego, tak samo, jak w XX. wieku – kiedy to w celu zmniejszenia zużycia benzyny zmniejszono ograniczenia prędkości i wprowadzono… niedziele bez samochodów w różnych miastach – czytamy na stronie „Interia”.

Kierowco, wiedziałeś o tym? Wszyscy łamiemy ten przepis – grozi za to mandat 2 tysiące złotych

Nie chcesz wydawać pieniędzy na benzynę? Nie używaj samochodu – no tak, przecież to jest banalne i oczywiste! Dlaczego nikt jeszcze na to nie wpadł? Po co ograniczać się tylko do niedziel? Może od razu zrobimy tak, że samochodem będzie można jeździć tylko w poniedziałek i środę? Dlaczego nie – niech pan ekspert zauważy – wtedy zużycie benzyny będzie jeszcze mniejsze, a Putin zarobi z ropy naftowej jeszcze mniej! Czy to nie oczywiste?

zakaz jazdy samochód niedziele niedziela samochodem
fot. pixabay

Wspaniały pomysł – jak zawsze…

Pan ekspert mówi tylko o niedzielach, ale to może być za mało. Może powinniśmy też porozmawiać o tym, żeby przez cały weekend nie latały samoloty i nie pływały statki? Najgorsze w tym wszystkim jest to, że niektórzy wezmą takie słowa „na serio”. Że ktoś realnie może sobie pomyśleć, że to jest dobry pomysł. I jest kilka takich osób, które mogą wejść w to na całego. Kilka z tych osób rządzi Unią Europejską i od czasu do czasu lubi zakazać ludziom czegoś, co od lat znakomicie funkcjonowało.

Benzyna za 5,68 zł a diesel za 5,69 zł. Takie promocyjne ceny w Polsce! Jak skorzystać z przeceny?

Tak naprawdę przestałem czytać ten wywód po słowach o tym, że „jedynym ratunkiem” dla nas wszystkich jest transformacja energetyczna, co sugeruje ekspert portalu… „WysokieNapiecie.pl”. Wysokie napięcie, transformacja energetyczna, zakaz używania samochodów… no cóż – gdzieś tam mi się to ze sobą jakoś łączy. Ciekaw jestem, czy pan ekspert miałby coś przeciwko temu, żeby w te niedziele poruszały się samochody elektryczne, czy też nie? Mam dziwne przekonanie o tym, że z tym nie byłoby większego problemu. Może wręcz to powinno być założeniem projektu? W weekendy auta spalinowe nie wyjadą na drogi – ale elektryczne mogą? O to chodzi?

Kup teraz – opony w mega promocji!

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News