PILNE: Zabezpiecz samochód tej nocy! Skutki mogą być kosztowne. W żadnym wypadku tego nie rób!

PILNE: Zabezpiecz samochód tej nocy! Skutki mogą być kosztowne. W żadnym wypadku tego nie rób!

diesel kraków strefa czystego transportu

Podaj dalej

Nadchodzący weekend przyniesie nam bardzo wysokie mrozy. Sprawdź prognozy dla swojego miasta i zabezpiecz samochód. Pamiętaj o tym, że skutki mogą być nieodwracalne. W żadnym wypadku nie wykonuj tej czynności.

Wszystko wskazuje na to, że tej nocy czekają nas bardzo wysokie mrozy. Oczywiście w zależności od regionu, bo są takie miasta w naszym kraju, gdzie temperatura w nocy spadnie ledwo poniżej zera. Ale są też takie miejsca, gdzie termometry mogą pokazać nawet -15 stopni Celsjusza. Do takich miejsca zalicza się chociażby Zakopane i okolice. Jak zabezpieczyć samochód?

zabezpiecz samochód mróz zima plandeka pokrowiec
fot. pixabay

Mieszkańcy regionów podgórskich muszą się przygotować na to, że tej oraz kolejnej nocy będzie naprawdę bardzo zimno. Warto w tej sytuacji zadbać o samochód. Przede wszystkim odradzamy już tego wieczoru wizytę na myjni. Chyba, że jutro rano chcecie mieć zamarznięte klamki i wszelkiego rodzaju uszczelki.

Oczywiście najlepszym rozwiązaniem byłoby przechowywanie samochodu w garażu. Zwłaszcza biorąc pod uwagę to, że od 1 marca do samochodów tankujemy już przecież paliwo nie zimowe, a przejściowe. Dotyczy to szczególnie diesla. Przy temperaturach poniżej -10 stopni może dojść do wytrącania parafiny i zablokowania filtra paliwa. Jeśli martwicie się o taki scenariusz, warto zainwestować w specjalne dodatki do paliwa.

zabezpiecz samochód mróz zima plandeka pokrowiec
fot. pixabay

Jeśli nie mamy do dyspozycji garażu, warto czymś samochód przykryć. Istnieją specjalne plandeki, czy też pokrowce. Inni kładą na samochód np. koce. To na pewno sprawi, że rano nie będziecie musieli skrobać szyb. Ostatecznie – warto zainwestować też w odmrażacz do szyb w spreju, bądź też w odmrażacz do zamków. To gadżety, które w wysokich mrozach mogą się przydać. Jak widać – nawet w marcu.

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News