PILNE: Węgiel za 1000 zł za tonę! Minister obiecuje – kiedy do tego dojdzie i kto skorzysta?

PILNE: Węgiel za 1000 zł za tonę! Minister obiecuje – kiedy do tego dojdzie i kto skorzysta?

węgiel niemcy diesel benzyna samochody elektryczne fit for 55

Podaj dalej

Węgiel wkrótce w całej Polsce będzie kosztował maksymalnie 1000 zł za tonę? Zapowiedziała to minister klimatu i środowiska, Anna Moskwa. Kobieta udzieliła wywiadu dla „Dziennika Gazety Prawnej”.

Czy węgiel wkrótce będzie kosztował maksymalnie 1000 zł za tonę? Nadzieję w serca ludzi wlała minister klimatu i środowiska Anna Moskwa w wywiadzie dla „Dziennika Gazety Prawnej”. Kobieta zapowiedziała, że rząd będzie dążył do zadecydowanej redukcji ceny surowca do poziomów  podobnych do tych, które obserwujemy np. w internetowym sklepie PGG.

węgiel cena ekogroszek sklep pgg
fot. pixabay

Rząd obejmie w tym celu dwie drogi. Pierwsza z nich, to zwiększenie wydobycia surowca w naszych rodzimych kopalniach, a co za tym idzie, zwiększenie podaży. Druga kwestia to zwiększenie importu. Cena w Polskich składach znów ma nie przekraczać 1000 zł. Teoretycznie Moskwa stwierdziła, że to „zachęta”.

Już dzisiaj benzyna za 5,83 zł a diesel za 5,69 zł! LPG zaledwie za 2,54 zł. Gdzie taka przecena?

Ale czy ta „zachęta” nie będzie miała jakiegoś umocowania prawnego? Węgiel ma kosztować ok. 1000 zł za tonę. Przedsiębiorcy ma zostać ewentualnie zwrócona różnica między ceną, w jakiej sprowadził węgiel, a ceną „sugerowaną”, ustaloną na podstawie danych GUS – czytamy w wywiadzie w „DGP”, który cytuje „money.pl”.

Kup teraz – opony w mega promocji!

Czy to koniec problemów zwykłych Polaków? W końcu za surowiec do ogrzewania domów nie trzeba będzie płacić 3 tysiące złotych, albo nawet więcej? Na to liczymy – oby ta obietnica rządu została spełniona.

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News