PILNE: Wakacyjny pociąg do Chorwacji jednak nie pojedzie! Sensacyjne doniesienia dziennikarza

PILNE: Wakacyjny pociąg do Chorwacji jednak nie pojedzie! Sensacyjne doniesienia dziennikarza

pociąg do chorwacji regiojet (3)

Podaj dalej

Przyznam szczerze, że jest to informacja, która bardzo mocno mnie zdziwiła. Wakacyjny pociąg do Chorwacji od przewoźnika RegioJet był już wielokrotnie potwierdzany. Wszystko miało być dopięte na ostatni guzik. Tymczasem okazuje się, że żadnej trasy do Chorwacji, przynajmniej w tym roku, nie będzie.

Pociąg do Chorwacji od przewoźnika RegioJet miał być wakacyjnym hitem. Od momentu ogłoszenia planów na przeprowadzenie takiej trasy przez czeską firmę zainteresowanych były krocie. Informacja odbiła się w naszym kraju bardzo szerokim echem – pisały i mówiły o niej wszystkie większe media – również my. Wszak Polacy kochają Chorwację i możliwość pojechania tam komfortowo pociągiem, była czymś wielce istotnym, może nawet przełomowym.

pociąg do chorwacji regiojet
fot. pixabay

Jeszcze pod koniec 2021 roku firma RegioJet potwierdzała, że pociąg z Krakowa do Splitu, a następnie Rijeki, wystartuje w czerwcu. Ba – przecież podano nawet wstępny, poglądowy rozkład jazdy. Pokazywał on godziny, przystanki – wydawało się, że wszystko jest dopięte na ostatni guzik. Sam rozkład sugerował, że wszystko jest przygotowane i uruchomienie wakacyjnego połączenia na południe to wyłącznie kwestia czasu.

pociąg do chorwacji regiojet
fot. pixabay

Muszę przyznać szczerze, że sam w pewnym momencie byłem na etapie planowania takiej wakacyjnej podróży – właśnie z RegioJet. Pojawiały się przecież nawet potencjalne ceny takiego przejazdu, więc wiele osób zaczęło planować i dla wielu był to plan spójny, warty uwagi. Teraz, kiedy do czerwca pozostały nieco ponad dwa miesiące, okazuje się, że żadnej trasy nie będzie. A na pewno nie w tym roku.

Jak to w ogóle możliwe?

Szokujące informacje przekazuje dziennikarz Przemysław Adamski. Mężczyzna pisze o tym na swoim profilu na Facebooku. Najpierw ustalił, że żadnych połączeń nie ma w rozkładzie jazdy na czerwiec. To już mogło być zastanawiające, więc dziennikarz sprawdził to u źródła – w RegioJet. Odpowiedź, która nadeszła, powiedziała wprost – nie ma w rozkładzie jazdy naszych pociągów z Krakowa, przez Katowice, do Splitu i Rijeki, gdyż… przewoźnik nie złożył takiego zamówienia.

W odpowiedzi czeski przewoźnik zaznaczył, że nigdzie nie ogłosił, że pociągi z Polski do Chorwacji pojadą w tym roku. Podobno trwają różne weryfikacje, a przeprowadzenie takiego połączenia może być w ogóle niemożliwe. Wpływ na taką decyzję ma też mieć aktualna sytuacja geopolityczna. No cóż – wydaje mi się, że to nie do końca jest prawda. Szczególnie, że sam dziennikarz zaznacza, że jeszcze pod koniec ubiegłego roku firma potwierdzała swoje plany. Zakładały uruchomienie połączeń w czerwcu tego roku.

PILNE: Rolnicy załamują ręce. Ceny w sklepach będą zdecydowanie rosnąć. Jaka jest bezpośrednia przyczyna?

Bez wątpienia są to poniekąd informacje szokujące. Chyba nikt nie spodziewał się, że cała sytuacja tak się skończy. Można tu użyć pięknego powiedzenia – miało być tak pięknie, a skończyło się… jak zawsze. No cóż. Wakacyjnego połączenia nie ma i prawdopodobnie nie będzie. Co zrobić.

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News