PILNE: W przyszłym tygodniu obniżka cen paliw? Ile będzie kosztowała benzyna i diesel?

PILNE: W przyszłym tygodniu obniżka cen paliw? Ile będzie kosztowała benzyna i diesel?

kradzież paliwa ze stacji konsekwencje

Podaj dalej

Czy w przyszłym tygodniu czeka na nas w końcu jakaś obniżka cen paliw? Nie jest to takie do końca wykluczone. Ile może kosztować w kolejnych dniach benzyna i diesel? Jest pewna statystyka, która nam to sugeruje.

W notowaniu średnich cen paliw na dzień 8 czerwca benzyna kosztowała średnio 7,95 zł zaś diesel 7,50 zł za litr. Padają kolejne bariery, granice i rekordy i niespecjalnie nas to dziwi. Wszyscy wypatrujemy jakichś dobrych, bądź też przynajmniej lekko optymistycznych doniesień i sygnałów. Wydaje się, że w pewnym sensie pierwszy taki sygnał dostaliśmy. O co dokładnie chodzi?

benzyna diesel ceny paliw
fot. freepik.com – shyachlo

Bezpośredni wpływ na cenę paliwa mają ceny w polskich rafineriach. Od tygodni obserwujemy tam ciągłe wzrosty, co bezpośrednio przekłada się na ciągłe wzrosty na polskich stacjach paliw. Natomiast ostatnie kilka dni w polskich rafineriach to albo cena unormowana, albo wręcz początek – niewielkiego, ale jednak – trendu spadkowego.

Premier Morawiecki obiecuje – węgiel będzie tańszy! Ile zapłacimy za tonę po nowemu?

2 czerwca benzyna w rafineriach kosztowała średnio 7519 zł za metr sześcienny. Aktualnie kosztuje 7314 zł, więc to spadek o 200 zł. Jeśli chodzi o diesel, to on z poziomu 7172 zł potaniał do 7167 zł. Tutaj różnica jest dosłownie znikoma. A co to oznacza dla kierowców? W kolejnych dniach cena diesla powinna się utrzymać na takim samym poziomie, ewentualnie nieznacznie wzrosnąć – gdzieś między 7,50 a 7,60 zł za litr.

Kup teraz – opony w mega promocji!

Jeśli zaś chodzi o benzynę, to jednak powinniśmy się spodziewać lekkich spadków cen – powiedzmy w okolice 7,80 zł za litr. Czy to dobre informacje? No cóż – względnie tak – względnie dobre. Natomiast to wciąż są poziomy kosmicznie wysokie i nie wolno o tym zapominać.

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News