PILNE: W kolejnych dniach diesel dobije do ceny benzyny. Spełnia się czarny sen kierowców

PILNE: W kolejnych dniach diesel dobije do ceny benzyny. Spełnia się czarny sen kierowców

benzyna diesel ceny paliw vat

Podaj dalej

Bardzo wiele wskazuje na to, że w kilku kolejnych dniach diesel może dobić do cen benzyny. Kierowcy czują potworne rozgoryczenie. Zewsząd szukać widma poprawy sytuacji – na nasze nieszczęście.

Benzyna na polskich stacjach paliw przekroczyła barierę 8 zł. Zwykła, 95-oktanowa benzyna, oczywiście. 98-oktanowa tę barierę przekroczyła już dawno temu. Zła, a może wręcz fatalna informacja jest taka, że w kilku kolejnych dniach do jej poziomu dobić może również diesel, który ostatnio był wyraźnie tańszy. Skąd taka pewność?

diesel benzyna ceny paliw
fot. freepik.com – lunopark

Na portalu „e-petrol” dostępne są różnego rodzaju notowania – w tym aktualne średnie ceny paliw w polskich rafineriach. Ostatnie ogromne podwyżki mają m.in. związek z tym, że od 25 maja paliwo w rafineriach notorycznie drożało. Aktualnie cena benzyny się unormowała, natomiast cena diesla rośnie niebezpiecznie w kierunku rejonów, na których znajduje się Pb95. Aktualnie różnica wynosi już ledwie 217 zł na metrze sześciennym.

Rządowa dopłata na zakup węgla? Ludzie już zacierają ręce na dodatkowe pieniądze. Ile można dostać?

Ceny w rafineriach to bezpośredni wyznacznik tego, co w kolejnych dniach będzie działo się na stacjach paliw. A pomyśleć, że jeszcze 1 czerwca benzyna kosztowała w Polsce średnio 7,55 zł a diesel 7,13 zł. Jutro pojawi się notowanie średnich cen detalicznych na stacjach. Różnica na przestrzeni jednego tygodnia wieloma osobami może bardzo mocno wstrząsnąć.

Kup teraz – opony w mega promocji!

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News