PILNE: Volkswagen wypłaca pieniądze właścicielom aut! Jest wyrok sądu – ile można dostać?

PILNE: Volkswagen wypłaca pieniądze właścicielom aut! Jest wyrok sądu – ile można dostać?

volkswagen

Podaj dalej

Volkswagen został zobowiązany do wypłaty pieniędzy właścicielom tysięcy samochodów należących do koncernu. Wysokie odszkodowania dostaną również kierowcy Audi, Seata oraz Skody. Zapadł już wyrok.

Nieprzyjemny zapach, żeby nie napisać bardziej dosadnie, po aferze dieselgate nadal się unosi. Głównym jego „beneficjentem” jest Volkswagen. Niemiecki koncern co rusz dostaje rykoszetem. Tym razem sąd w Amsterdamie orzekł, że firma musi zapłacić odszkodowania tysiącom holenderskich kierowców.

volkswagen silnik spalinowy

Oczywiście chodzi o oprogramowanie, które fałszowało wyniki badań dotyczących emisji spalin. Sprawa ciągnie się za Volkswagenem już od 6 lat. Holandia oczywiście nie jest pierwszym krajem, w którym koncern przegrał proces. Odszkodowań były już niezliczone ilości, a kolejne pewnie nadejdą w najbliższym czasie.

Volkswagen wycofa wszystko na Diesel i benzynę

Odszkodowania dostaną wszyscy kierowcy Volkswagena, Audi, Seata oraz Skody, którzy kupili samochód z oprogramowaniem fałszującym wyniki. Odszkodowanie to ma wynieść 3000 euro, co przy aktualnym przeliczniku oznacza niemal 14 tysięcy złotych.

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News