PILNE: Tyle w kolejnych dniach kosztowała będzie benzyna i diesel. Fatalne informacje dla kierowców

PILNE: Tyle w kolejnych dniach kosztowała będzie benzyna i diesel. Fatalne informacje dla kierowców

benzyna ceny paliw paliwo diesel

Podaj dalej

Przed kierowcami kolejny ciężki tydzień. Przez chwilę wydawało się, że sytuacja jest opanowana i diesel oraz benzyna mogą potanieć. Niestety, wszystko wskazuje na to, że nic takiego się nie wydarzy.

Ile w kolejnych dniach kosztował będzie diesel oraz benzyna? Kierowcy raczej powinni przygotować się na to, że będzie tak samo… albo nawet drożej. I to niestety korzystający z samochodów na oba rodzaje paliwa. Notowanie średnich cen paliw w polskich rafineriach zamieszczone na portalu „e-petrol” nie przynosi najlepszych informacji.

benzyna ceny paliw paliwo diesel
fot. freepik

21 czerwca wydawało się, że na rynku rozpoczyna się jakiś trend spadkowy w przypadku diesla. W przypadku benzyny był on widoczny od dawna – od 6 czerwca. Natomiast niestety – pomimo ciągłych obniżek cen w rafineriach, benzyna na stacjach nie taniała. Do gry zaczęły wchodzić m.in. marże. Zamiast potanieć realnie o 20-30 groszy, benzyna potaniała o… 3 grosze. I to może być koniec tych „obniżek” cen.

Benzyna za 5,55 zł a diesel za 5,84 zł w Polsce! Gdzie można tak tanio zatankować paliwo?

Wygląda na to, że w rafineriach trend się odwrócił. Na przestrzeni jednego dnia zarówno diesel, jak i benzyna mocno podrożały. Diesel jest aktualnie tylko o 100 zł tańszy na metrze sześciennym od swojego maksimum. To żadna różnica. Benzyna zanotowała najwyższy dobowy wzrost ceny od 2 czerwca. Co to oznacza dla nas – kierowców?

Kup teraz – opony w mega promocji!

Nie oznacza to niestety niczego dobrego. Diesel może kosztować na stacjach między 7,95 a 8,00 zł. Jeśli chodzi o benzynę, to tutaj również nie oczekujmy cudów. Nadal będziemy tankować w przedziale między 7,90 a 7,95 zł za litr.

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News