PILNE: Te ciężarówki nie przekroczą granicy z Polską! Przełomowa decyzja. Węgiel z Rosji? Całkowity zakaz!

PILNE: Te ciężarówki nie przekroczą granicy z Polską! Przełomowa decyzja. Węgiel z Rosji? Całkowity zakaz!

wzrost ceny węgiel

Podaj dalej

Unia Europejska planuje kolejne sankcje na Rosję. Ich ciężarówki i statki będą miały zakaz przekraczania granic wspólnoty. Jednym z surowców, których ma dotyczyć embargo, jest węgiel. Czy to koniec importu tego surowca z Moskwy?

Węgiel z Rosji? Co to, to nie! Unia Europejska planuje wprowadzenie embarga na import tego surowca z Moskwy. To jedna z sankcji, która może zostać wprowadzona jeszcze dzisiaj. „Bloomberg” podkreślił, że razem z zakazem importu węgla z Rosji Unia Europejska może jednocześnie wprowadzić zakaz wjazdu na teren wspólnoty który obejmie rosyjskie ciężarówki i statki.

węgiel ciężarówki rosja
fot. pixabay

DALSZA CZĘŚĆ ARTYKUŁU POD WIDEO…

Kup teraz – opony w mega promocji!

Rosja to jeden z największych eksporterów węgla na świecie. Decyzja Unii Europejskiej byłaby radykalna, ale chyba wszyscy zgodzą się z tym, że konieczna. Zresztą, większość krajów wspólnoty już wcześniej przedstawiła plan odejścia od rosyjskich surowców. Taka decyzja odnośnie węgla „pomogłaby” w podjęciu stosownych kroków tym niezdecydowanym.

Benzyna za 11,32 zł i diesel za 11,12 zł za litr! Jeśli chodzi o paliwo, Polska jest wyjątkowym przypadkiem

Całkowity zakaz sprowadzania węgla z Rosji to krok najłatwiejszy. O wiele trudniej sytuacja wygląda jeśli chodzi o gaz ziemny i ropę naftową, chociaż kolejne kraje przedstawiają swoje pomysły i zaznaczają, że jest to możliwe. I co teraz panie Putin? Nadal wszystko w porządku? Nadal żadne sankcje nie bolą Rosji? Świat odcina się od rosyjskich surowców. Wojna cofa Moskwę do średniowiecza.

PILNE: VAT i akcyza znów w dół? Rząd szykuje obniżkę podatków? Po ile będzie diesel i benzyna?

Putin się tego nie spodziewał! Świat wykiwał go jak przedszkolaka. Nowa inwestycja w gaz ważna dla Polski?

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News