PILNE: Rząd zadecydował! Całkowity lockdown w kraju. Zamknięte hotele, restauracje i sklepy!

Pamiętacie początkowy ekran z GTA San Andreas, który później stał się memem? Oh sh*t, here we go again! Rząd naszego sąsiada zadecydował – całkowity lockdown w całym kraju. Zamknięte będzie niemal wszystko.

lockdown słowacja zamknięte
Podaj dalej

Słowacja wprowadziła dziś całkowity lockdown. Tamtejszy rząd uznał to za odpowiednie posunięcie wobec narastającej liczy przypadków koronawirusa. Wczoraj odnotowano u naszego południowego sąsiada 13 266 nowych zarażeń, co jest dotychczasowym rekordem. Na szczęście pozytywny aspekt jest taki, że dalekie od rekordów są liczby zgonów. Specjaliści twierdzą, że to zasługa szczepień.

lockdown słowacja zamknięte
fot. pixabay

Na czym będzie polegał lockdown? Jak sama nazwa wskazuje, na zamknięciu w domach. Jest to poparte wprowadzeniem stanu wyjątkowego, który potrwa na Słowacji przez 90 dni. Jeśli chodzi o lockdown i ograniczenie możliwości przemieszczania się, to na początku są one wprowadzone na 14 dni.

lockdown słowacja zamknięte
fot. pixabay

Zamknięte są wszystkie hotele, restauracje, schroniska i jakakolwiek infrastruktura turystyczna. Słowacy będą mogli wychodzić do pracy wyłącznie jeśli posiadają certyfikat potwierdzający zaszczepienie, bądź negatywny wynik testu. Otwarte pozostają wyłącznie sklepy z produktami pierwszej potrzeby.

Przeczytaj również