PILNE: Rząd dopłaci na paliwo! Benzyna i diesel z dodatkiem 500 zł miesięcznie? Od kiedy?

PILNE: Rząd dopłaci na paliwo! Benzyna i diesel z dodatkiem 500 zł miesięcznie? Od kiedy?

benzyna diesel ceny paliw cena paliwo paliwa brak

Podaj dalej

Rząd planuje poszerzyć system dopłat, który ma załagodzić skutki ogromnej inflacji. Mówi się o tym, że będą to dopłaty na „inne paliwa kopalne” – paliwo również? Benzyna i diesel będą tańsze przez specjalny dodatek?

Od kilku dni mówi się o tym, że rząd szykuje nowe dopłaty. Mają one oczywiście załagodzić skutki szalejącej inflacji. Wiemy już, że będzie dodatek na węgiel – a co z pozostałymi paliwami kopalnymi? Według „Interii” rząd pracuje nad trzema różnymi inicjatywami. Czy wśród nich jest dodatek na paliwo? Benzyna i diesel będą przez to tańsze, czy my dostaniemy pieniądze z góry?

benzyna diesel dopłata na paliwo rząd
fot. freepik.com – shyachlo

Na początku sugerowało się, że dopłaty zostaną rozszerzone m.in. na olej opałowy, pellet… oraz gaz LPG. Później dołożono do tego drewno. Natomiast później rząd zaznaczył, że pracuje również nad pewnego rodzaju „rekompensatą, lub dodatkiem na zakup paliw”. Co ciekawe – mamy poznać kształt tego projektu jeszcze w tym miesiącu.

To już pewne? Limit alkoholu w Polsce 0,0 promila – pojawi się też specjalne urządzenie w samochodzie?

Zatem na ten moment nie wiemy jak konkretnie ma wyglądać ten dodatek na paliwo. Czy po prostu benzyna i diesel będą tańsze, czy może fizycznie dostaniemy pieniądze, które później będzie można sobie wydać – w domyśle na paliwo, w rzeczywistości na co nam się podoba. Dokładnie tak, jak wygląda to z innymi tego rodzaju dopłatami.

Przegląd techniczny będzie kosztował aż 323 zł! Dlaczego badanie będzie aż takie drogie? Od kiedy?

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News