PILNE: Puste półki w sklepach. Olej, mąka, papier toaletowy – brakuje wszystkiego. Limity sprzedaży

PILNE: Puste półki w sklepach. Olej, mąka, papier toaletowy – brakuje wszystkiego. Limity sprzedaży

olej ceny żywność

Podaj dalej

Wojna na terenie Ukrainy ma już teraz konsekwencje absolutnie dla wszystkich. Już teraz przekonują się o tym mieszkańcy chociażby Niemiec, czy Belgii. Olej, mąka – powoli zaczyna brakować towarów, a sklepy wprowadzają limity sprzedaży.

To, co już teraz dzieje się na zachodzie, jest wytyczną odnośnie tego, co wkrótce stanie się i u nas. Kolejne kraje mają potężne problemy ze względu na agresję Rosji na Ukrainę. Na liście produktów, których zaczyna brakować w sklepach, są już olej i mąka. Tradycyjnie ludzie wykupują też papier toaletowy i inne przedmioty.

olej mąka papier toaletowy sklep
fot. pixabay

„interia” donosi, że Niemcy masowo wykupują ze sklepów mąkę i oleje. Oczywiście im ludzie gromadzą większe zapasy, tym kolejne sieci sklepów bardziej podnoszą ceny. Drożeją setki produktów – nie tylko oleje, ale także kawa, pieczywo, mrożonki, przekąski, czy artykuły drogeryjne – podaje „Interia”.

PILNE: Morawiecki ostrzega. Potężne podwyżki cen. Inflacja będzie wynosiła kilkanaście procent

W Belgii jest podobnie. Tam oprócz masowego wykupywania olejów, czy mąki, ludzie wykupują jeszcze chociażby papier toaletowy. Kolejne sieci wprowadzają specjalne limity sprzedażowe. Np. jeden klient może kupić wyłącznie dwie butelki oleju, czy trzy opakowania papieru toaletowego – zdradza „Interia”. To podobny scenariusz jak z limitami paliwa na polskich stacjach benzynowych.

olej mąka papier toaletowy sklep
fot. pixabay

Od kilkunastu dni otwarcie mówi się o tym, że na rynku będą problemy właśnie m.in. z olejami, czy zbożami. Problem jest taki, że są to produkty eksportowane z Ukrainy, czy Rosji. Wobec aktualnej sytuacji dostawy nie są pewne – już są wstrzymywane. A to mówi nam jedno – będzie drożej. Olej w Polsce już podrożał o 90% względem lutego ubiegłego roku i będzie drożeć nadal.

fot. pixabay

Będą problemy z olejami, margaryną, masłem, pszenicą, żytem, jęczmieniem itd. Więc będzie też droższa mąka, pieczywo, droższe będzie mięso – wszystko będzie droższe, bo droższy jest prąd, gaz, paliwo itd. To nie są żarty – musimy przygotować się na to, że czekają nas naprawdę trudne czasy. Jeśli wprost przyznają to nawet politycy – nawet nasi, polscy, rządzący politycy – to znaczy, że dłużej nie da się tego ukrywać.

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News