PILNE! Producent wzywa do kontaktu. Masz ten samochód? Koniecznie musisz się do niego zgłosić

PILNE! Producent wzywa do kontaktu. Masz ten samochód? Koniecznie musisz się do niego zgłosić

producent samochód wezwanie (2)

Podaj dalej

Chevrolet ma problem. Jego modele Bolt w ostatnim czasie palą się na potęgę. Z tego względu producent pilnie wzywa do kontaktu wszystkich, którzy posiadają taki samochód. Problem wygląda na poważny.

Samochód elektryczny i pożar. To temat tak znany i szeroki, że można by o nim dyskutować tygodniami. Obecnie problem ten dotknął Chevroleta. Producent wzywa do kontaktu wszystkich, którzy zakupili ich model Bolt. Auta od pewnego czasu zaczęły się palić na potęgę.

producent samochód wezwanie
fot. Chevrolet

Problemem prawdopodobnie jest oprogramowanie zarządzające ładowaniem baterii. Miało być ono wadliwe, przez co samochód może się zapalić. Do Chevroleta mają zgłaszać się osoby, które posiadają model Bolt. Celem jest aktualizacja oprogramowania. Producent podał nawet specjalne zalecenia dla użytkowników tego auta elektrycznego.

Mianowicie, powinni oni unikać jeżdżenia na rezerwie, nie schodzić poniżej 110 km zasięgu oraz ładować maksymalnie do 90% pojemności baterii. Stanowczo odradza się także parkowanie samochodu w garażu. Chevrolet zachęca, aby trzymać auta na zewnątrz.

producent samochód wezwanie
fot. Chevrolet

Sami powiedzcie – brzmi zachęcająco, czyż nie? Możesz sobie kupić ten samochód, ale na wszelki wypadek nie trzymaj go w garażu, bo może ci spalić cały dom. No i nie ładuj do pełna, bo może się zapalić jak będziesz wracał z pracy do domu. Przepiękna wizja. Biegnę do sklepu i zamawiam takiego dla siebie.

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News