PILNE: Poznaliśmy średnie ceny paliw w Polsce. Diesel to już prawdziwy koszmar. Taka podwyżka w tydzień!?

PILNE: Poznaliśmy średnie ceny paliw w Polsce. Diesel to już prawdziwy koszmar. Taka podwyżka w tydzień!?

vat akcyza diesel benzyna

Podaj dalej

Jak w każdą środę, na portalu „e-petrol” opublikowano kolejne notowanie. Jak prezentują się średnie ceny detaliczne paliw w Polsce? Diesel to już zupełnie inny poziom. Jak to w ogóle możliwe – dlaczego drożeje tak szybko?

Równo tydzień temu, w środę 2 marca, portal „e-petrol” tradycyjnie opublikował średnie ceny paliw w naszym kraju. Benzyna 95-oktanowa kosztowała średnio 5,87 zł, 98-oktanowa 6,14 zł, diesel 5,92 zł, zaś za litr LPG płaciliśmy 2,74 zł. Oczywiście już wtedy mieliśmy przekonanie, że są to ceny bardzo mocno niedoszacowane. W tym tygodniu portal „e-petrol” jest już zdecydowanie bliżej tego, co rzeczywiście widzimy aktualnie na stacjach.

notowanie e-petrol ceny paliw cena paliwo paliwa diesel olej napędowy benzyna lpg
fot. pixabay

Benzyna 95-oktanowa kosztuje aktualnie 6,86 zł – to o 99 groszy więcej, niż równy tydzień temu. 98-oktanową benzynę tankujemy średnio za 7,19 zł – o 1,05 zł więcej, niż siedem dni temu. Ale to jeszcze nic, bo teraz do gry wkracza diesel. Aktualnie, średnio w naszym kraju litr oleju napędowego kosztuje 7,46 zł. To o 1,54 zł (!!!) więcej, niż tydzień temu. W przypadku LPG cena wzrosła o 55 groszy – litr kosztuje teraz 3,29 zł.

Światełko w tunelu? Złoty odbija się od dna? Dobra wiadomość – nasza waluta wygląda coraz lepiej

To są ceny, które jeszcze w zeszły piątek nie mieściły się w żadnych prognozach. To tylko pokazuje, że nie mamy już nad tym żadnej kontroli i nawet eksperci nie mają pojęcia, jak bardzo podrożeje paliwo. Natomiast to notowanie diesla przejdzie chyba do historii. Podwyżka o 1,54 zł na przestrzeni siedmiu dni. Nie miesiąca, nawet nie roku – tygodnia. I wszyscy mamy świadomość, że to jeszcze nie koniec.

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News