PILNE: Policja konfiskuje ludziom paliwo! Kierowcy są w szoku – twierdzą, że nie robią nic złego

PILNE: Policja konfiskuje ludziom paliwo! Kierowcy są w szoku – twierdzą, że nie robią nic złego

diesel benzyna ceny paliwo paliwa ropa naftowa ropy

Podaj dalej

Sytuacja w Kanadzie jest coraz bardziej skomplikowana. Przeciwko obostrzeniom związanym z koronawirusem protestują tysiące osób. Policja konfiskuje paliwo chociaż ludzie – jak sami twierdzą – nie robią niczego złego.

Kierowcy ciężarówek zablokowali kilka kanadyjskich miast, m.in. Ottawę, gdzie od niedzieli panuje stan wyjątkowy. Ludzie dowożą kierowcom paliwo, które policja konfiskuje. „Konwój Wolności” protestuje przeciwko pandemicznym obostrzeniom – przekazuje „Interia”. O co tak naprawdę chodzi w stolicy Kanady?

paliwo policja konfiskuje ottawa quebec kanada konwój wolności
fot. pixabay

„Konwój Wolności” został zapoczątkowany przez ludzi sprzeciwiających się obowiązkowi szczepień dla kierowców ciężarówek. Wkrótce przerodził się w protesty społeczne przeciwko koronawirusowym obostrzeniom. Jak dowiadujemy się z portalu „Interia”, ludzie nie chcą, aby państwo mieszało się w życie prywatne.

Kierowcy tirów zablokowali więc Ottawę i pozostają w swoich maszynach. Mają włączone silniki, aby było im ciepło. Ludzie przynoszą im jedzenie, wodę… oraz oczywiście paliwo. Natomiast policja to paliwo konfiskuje. Mieszkańcom miasta bardzo się ten fakt nie podoba, bo jak sami twierdzą – nie łamią żadnego prawa – pisze „Interia”.

Cała sprawa jest niezwykle skomplikowana. Już teraz mówi się, że to największy protest w historii Kanady. Sytuacja jest rozwojowa. Władze obawiają się, że protest może się przerodzić w jakieś starcia i zamieszki. Chyba wszyscy wciąż pamiętają ruch żółtych kamizelek we Francji i protesty, które przerodziły się w regularną walkę ludzi ze służbami mundurowymi. Co ciekawe, protesty spod znaku „Konwoju Wolności” już przeniosły się do kilku europejskich miast.

Z drugiej strony, Europa powoli daje przykład co powinno się robić z koronawirusowymi obostrzeniami. Kolejne kraje, jak chociażby Dania, Anglia, Szwajcaria, Irlandia, Holandia, czy Francja, luzują przepisy. Czy Kanada wkrótce będzie zmuszona do tego samego? Niewykluczone, że „Konwój Wolności” przyspieszy ten proces.

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News