PILNE: Paliwo w twoim samochodzie może stracić ważność! Musisz go jak najszybciej wypalić

PILNE: Paliwo w twoim samochodzie może stracić ważność! Musisz go jak najszybciej wypalić

paliwo przeterminowane ważność stare benzyna (2)

Podaj dalej

Czy paliwo w samochodzie może stracić ważność? To niezwykle ciekawe, ale okazuje się, że tak. Ba – nowe samochody samodzielnie przypominają o tym, że trzeba takie paliwo jak najszybciej wypalić. O co w tym wszystkim chodzi?

Temat poruszył portal „Autokult”. Czy paliwo może stracić ważność? Okazuje się, że tak. Niektóre samochody pokazują kierowcom komunikaty o tym, że mają w baku stare paliwo. Do tego często dochodzi komunikat, że silnik będzie pracował, żeby zużyć paliwo – podaje „Autokult”. Jak już pewnie zdążyliście się domyślić – chodzi o hybrydy.

paliwo przeterminowane ważność stare benzyna
fot. pixabay

Otóż w przypadku większości hybryd plug-in możliwa jest jazda wyłącznie na silniku elektrycznym. Przy niewielkich prędkościach, albo do pewnego dystansu samochód może jechać nie używając w ogóle silnika spalinowego. Okazuje się, że właśnie to jest problemem. Jeśli taki samochód zbyt długo jedzie wyłącznie na silniku elektrycznym, może w końcu uznać, że paliwo jest za stare i należy uruchomić silnik spalinowy, aby go wypalić.

paliwo przeterminowane ważność stare benzyna
fot. pixabay

Czy tak naprawdę jest się czym martwić? Chyba nie do końca. „Autokult” podkreśla, że benzyna w niskich temperaturach może rzeczywiście stracić swoje właściwości, natomiast to nie dzieje się od razu. Aby rzeczywiście zaobserwować jakieś poważniejsze zmiany paliwo musiałoby zalegać w baku przez jakieś sześć miesięcy.

Czy zatem należy przejmować się tymi komunikatami? I tak i nie… Z jednej strony wiemy, że z paliwem teoretycznie nie powinno się wydarzyć nic złego. Z drugiej strony wystarczy po prostu przepalić trochę tego paliwa, nalać nowego i po problemie – system sam nam odpuści.

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News