PILNE: Oto ceny paliw na kolejne dni. Po ile będzie benzyna, diesel i LPG? Dobre wiadomości…

PILNE: Oto ceny paliw na kolejne dni. Po ile będzie benzyna, diesel i LPG? Dobre wiadomości…

benzyna diesel ceny paliw paliwo

Podaj dalej

Ile w kolejnych dniach kosztować będzie benzyna, diesel oraz LPG? Znamy prognozowane średnie ceny paliw na przyszły tydzień. Wydaje się, że kierowcy mają swoje powody do zadowolenia. Jak wielkie?

29 czerwca na portalu „e-petrol” opublikowano średnie ceny paliw w Polsce. Tak oto benzyna 95-oktanowa kosztowała 7,82 zł, 98-oktanowa 8,45 zł, diesel 7,89 zł zaś LPG 3,49 zł. O ile w przypadku benzyny oznaczało to spadek cen o 10 groszy na litrze, jak już olej napędowy pozostał dokładnie w tej samej cenie – nawet pomimo faktu, że w ostatnim czasie taniał w polskich rafineriach.

diesel benzyna lpg ceny paliw
fot. freepik.com – Max4e

Portal „e-petrol” przedstawił swoją prognozę cen paliw na dni 4-10 lipca. PB95 ma kosztować w przedziale pomiędzy 7,74 a 7,86 zł, PB98 między 8,40 a 8,52 zł. W przypadku diesla powinniśmy spodziewać się cen pomiędzy 7,81 a 7,93 zł, zaś LPG to prognozowany zakres cen pomiędzy 3,40 a 3,49 zł. Co nam to mówi? Paliwo znów powinno potanieć. Potanieć oczywiście bardzo nieznacznie.

Wiedziałeś, że to wpływa na spalanie paliwa? Płacisz więcej. Można to wyłączyć jednym przyciskiem

Nie spodziewajmy się niczego wielkiego. Jeśli wyciągać z tych przewidywać wartość środkową, to benzyna 95-oktanowa będzie kosztowała w przyszłym tygodniu średnio 7,80 zł, diesel 7,87 zł, a LPG 3,44 zł. Oczywiście warto pamiętać o zniżkach na różnych stacjach paliw sięgających 30, a nawet 40 groszy na litrze. W tym przypadku z 7,80 zł może się natychmiast zrobić 7,50 a nawet 7,40 zł za litr.

diesel benzyna lpg ceny paliw
fot. freepik.com – blasco5

To dopiero początek?

Bardzo wiele wskazuje na to, że to jest dopiero początek obniżek cen. Przynajmniej można tak stwierdzić po tym, co obserwujemy w polskich rafineriach. Wykresy zamieszczone na portalu „e-petrol” sugerują wprost – raz, że diesel znowu jest tańszy od benzyny, a dwa, że oba rodzaje paliwa pikują w dół. To bez wątpienia jest dla nas bardzo dobra informacja. Czekaliśmy na nią od dawna.

Masło w Polsce już po 15,80 zł za 200g kostkę. Inflacja szaleje – przekraczamy skalę przyzwoitości

Jeszcze 21 czerwca w polskich rafineriach diesel kosztował średnio 7378 zł za metr sześcienny. Dzisiaj kosztuje 7043 zł. Potaniał w tym czasie o 335, co powinno przynieść realną obniżkę cen o jakieś 35 groszy. Natomiast niestety o takich obniżkach na ten moment możemy zapomnieć. Góra na co możemy liczyć to kilka groszy. Najłatwiej jest ceny podnosić – obniżyć już bardzo, bardzo trudno.

Kup teraz – opony w mega promocji!

Z kolei benzyna jeszcze 15 czerwca kosztowała w rafineriach 7333 zł, a dziś kosztuje 7108 zł. To również obniżka, również taka, która powinna być zdecydowanie widoczna na stacjach… ale niestety nie jest. No niestety – sytuacja wygląda tak, jak wygląda. Jeśli sugerować się wyłącznie tymi danymi z rafinerii, to w kolejnych dniach ON powinien wyraźnie potanieć, z kolei PB95… raczej powinna pozostać na tych samych poziomach.

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News