PILNE: Od maja 2022 roku rewolucyjna zmiana. Nowe dowody rejestracyjne! Trzeba będzie wymieniać?

PILNE: Od maja 2022 roku rewolucyjna zmiana. Nowe dowody rejestracyjne! Trzeba będzie wymieniać?

wymiana dowodu dowód rejestracyjny nowy (3)

Podaj dalej

Od 1 maja 2022 roku obowiązywał będzie nowy wzornik dowodu rejestracyjnego. Czy to oznacza, że każdy z nas będzie musiał wymienić ten dokument? Czeka nas wizja ogromnych kolejek przed urzędami?

Można zadawać sobie pytanie – po co w ogóle nastąpi ta zmiana wzornika dowodu rejestracyjnego? Na portalu „Autokult” czytamy, że nie zmieni się ani układ tabelek, ani ich zawartość. Na pierwszy rzut oka kierowca ma nie zauważyć żadnej różnicy. Niemal wszystko pozostanie po staremu, przynajmniej pod kątem „merytorycznym”.

wymiana dowodu dowód rejestracyjny nowy
fot. pixabay

W zmianie chodzi przede wszystkim o zabezpieczenie przed oszustami. „Autokult” wymienia, że nowy dowód rejestracyjny będzie posiadał m.in. specjalne włókna zabezpieczające – część widoczna wyłącznie pod lampą UV, część widoczną i w świetle dziennym i ultrafioletowym. Oprócz tego seria mikrodruków i nadruków, czy napisy umieszczane metodą perforacji laserowej. W skrócie – chodzi o to, aby dokumentu nie dało się podrobić. Albo przynajmniej żeby było to zdecydowanie utrudnione.

wymiana dowodu dowód rejestracyjny nowy
fot. pixabay

Plus jest taki, że nikt z nas nie będzie musiał wymieniać dowodu rejestracyjnego na nowy wzór. Ten nowy będzie obowiązywał dla wszystkich, którzy po 1 maja 2022 roku będą chcieli zarejestrować nowy samochód. Wszystkie dotychczas wydane dokumenty naturalnie zachowują ważność.

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News