PILNE: Od 24 listopada nowe przepisy! Kierowco – musisz posiadać certyfikat covidowy! Surowa kara

PILNE: Od 24 listopada nowe przepisy! Kierowco – musisz posiadać certyfikat covidowy! Surowa kara

nowe przepisy certyfikat covid niemcy kierowcy (4)

Podaj dalej

Kierowco, posiadasz certyfikat covidowy? Jeśli nie, możesz mieć bardzo duże problemy i m.in. zakaz opuszczania swojego samochodu. Nowe przepisy funkcjonują od dzisiaj. Powiedzieć, że są kontrowersyjne, to jak nic nie powiedzieć.

Cały świat stara się walczyć z czwartą falą pandemii koronawirusa. Mają w tym pomóc nowe przepisy, które funkcjonują od 24 listopada. Otóż okazuje się, że konieczne będzie posiadanie przy sobie certyfikatu covidowego. Co, jeśli ktoś takowego nie ma? Tutaj zaczynają się schody i naprawdę spore problemy.

nowe przepisy certyfikat covid niemcy kierowcy
fot. pixabay

Zgodnie z nowymi przepisami w Niemczech przedstawiciele większości zawodów muszą posiadać w miejscu pracy certyfikat. Chodzi o takie miejsca pracy, w których może występować kontakt z innymi osobami. Nie oszukujmy się – w większości przypadków pracując, wykonując swoje obowiązki, masz kontakt z innymi ludźmi.

fot. pixabay

A więc każdy przedstawiciel takiego zawodu, aby normalnie pracować, będzie musiał przedstawić jeden z trzech dokumentów. Certyfikat covidowy potwierdzający przyjęcie szczepionki, dokument potwierdzający status ozdrowieńca, bądź też negatywny wynik testu na koronawirusa. Przepisy będą dotyczyły też kierowców ciężarówek.

nowe przepisy certyfikat covid niemcy kierowcy
fot. pixabay

Kierowcy ciężarówek mają styczność z innymi – np. podczas załadunku, gdzieś w biurze itd. A zatem od 24 listopada każdy kierowca zawodowy wykonujący transport na terenie Niemiec musi spełniać wymagania zasady 3G-Regeln. Co wy na to? Czy to wszystko nie zaszło już zdecydowanie za daleko?

Źródło: Autokult

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News