PILNE: Od 20 grudnia ogromna zmiana na stacjach! Ile będzie kosztowała benzyna, diesel oraz LPG?

PILNE: Od 20 grudnia ogromna zmiana na stacjach! Ile będzie kosztowała benzyna, diesel oraz LPG?

diesel benzyna lpg ceny paliw akcyza 20 grudnia (2)

Podaj dalej

Już 20 grudnia, czyli jutro, zmienia się stawka akcyzy na paliwa. Kilka dni temu stosowną ustawę podpisał prezydent Andrzej Duda. Ile w nowych okolicznościach kosztowała będzie benzyna, diesel oraz LPG?

Prezydent Andrzej Duda podpisał kilka dni temu ustawę wprowadzającą niższą akcyzę na paliwa. Ile będzie kosztowała teraz benzyna, diesel oraz LPG? To wciąż jest zagadką, chociaż szykujemy się na poważne obniżki. Zmieniona ustawa zacznie obowiązywać już jutro, 20 grudnia. Wszyscy od rana zjadą się na stacje paliw?

diesel benzyna lpg ceny paliw akcyza 20 grudnia
fot. pixabay

Pierwsza tura obniżek na stacjach ma obowiązywać od 20 grudnia do 31 stycznia. Wszystko wskazuje na to, że będzie to najlepszy moment na tankowanie swoich samochodów – być może nawet na zrobienie zapasów. Co prawda tarcza antyinflacyjna będzie obowiązywała tez w nowym roku – do końca maja. Problem jest jednak taki, że od 1 stycznia stawki akcyzy się zmienią i paliwo będzie nieco droższe, niż w końcówce 2021 roku.

Czego należy się spodziewać? Portal „Business Insider” pisze nawet o 30 groszach obniżki na litrze. W niezwykle optymistycznym wariancie powinniśmy się więc spodziewać cen około 5,70 zł za litr czy to diesla, czy benzyny. Natomiast są wypowiedzi, które nieco tonują nastroje i zakładają, że będzie to bardziej około 5,80 zł za litr. Tak czy inaczej – będzie taniej, niż w kilku poprzednich miesiącach, kiedy każdy z nas przyzwyczaił się do cen powyżej 6 złotych.

diesel benzyna lpg ceny paliw akcyza 20 grudnia
fot. pixabay

Oczywiście musimy pamiętać, że wszystko to jest wyłącznie teoria. Równie dobrze może zdarzyć się tak, że jutrzejszego poranka ceny wciąż będą na poziomie 5,90 – 6,00 zł. W końcu to indywidualna decyzja właściciela stacji, o ile zdecyduje się obniżyć cenę…

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News