PILNE: Nowe drogi w Polsce przestaną powstawać? Co z aktualnymi budowami? Prace będą przerwane?

PILNE: Nowe drogi w Polsce przestaną powstawać? Co z aktualnymi budowami? Prace będą przerwane?

pakiet sankcje rosja

Podaj dalej

Czy nowe drogi w Polsce nadal będą powstawać, czy wszelkie prace zostaną wkrótce wstrzymane? Na ten moment nie mówi się na ten temat głośno, natomiast dochodzące sygnały są niepokojące. Ceny rosną w zastraszającym tempie.

Wojna na terenie Ukrainy ma wpływ na nasze codziennie życie. Każdy z nas zauważył już jej skutki, chociażby tankując paliwo na stacjach. Produkty w sklepach też są droższe, niektórych nawet brakuje. Ale wkrótce możemy odczuć kolejny wymiar tego problemu – mianowicie, problem z materiałami budowlanymi. Nowe drogi w Polsce są zagrożone?

drogi droga ceny
fot. pixabay

W marcu materiały budowlane podrożały w Polsce średnio o 30% względem marca ubiegłego roku. Płyty OSB – wzrost o 50%, sucha zabudowa – wzrost o 43%, dachy i rynny – wzrost o 37%, izolacje termiczne – wzrost o 64% – wymienia „Interia”. I tak dalej. Nie trzeba dodawać jak bardzo podrożała stal i jej różne pochodne. Importujemy ją przecież z dotkniętego wojną wschodu.

drogi droga ceny
fot. pixabay

Wkrótce może się okazać, że kontynuowanie niektórych prac nie będzie możliwe. Nagle się okaże, że cena wzrasta dwukrotnie, albo trzykrotnie. Pytanie, czy na takie wzrosty cen znajdą się pieniądze? Czy nadal wszystkie prace będą prowadzone bez przerwy i według harmonogramu? Wiele pytań – przed nami trudne czasy.

Kup teraz – opony w mega promocji!

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News