PILNE: Nie będziesz wiedział, po ile tankujesz paliwo. Stacja ukryje cenę w bardzo sprytny sposób

PILNE: Nie będziesz wiedział, po ile tankujesz paliwo. Stacja ukryje cenę w bardzo sprytny sposób

ropa naftowa paliwo ceny

Podaj dalej

Czy możliwym jest, aby kierowca nie znał ceny za paliwo zanim przystąpi do tankowania? Na ten moment to mało realne. Są natomiast osoby, które bardzo chętnie przekształcą przepisy prawa w ten sposób, abyś tego nie wiedział. Dowiesz się dopiero, kiedy zatankujesz?

Cena to główny czynnik decydujący o tym, na której stacji tankujemy paliwo. Przynajmniej u większości kierowców tak jest. Często nie interesuje ich logo, szyld, tylko właśnie cena. I w sumie nie ma co się temu dziwić – to dosyć logiczne podejście. Czy wkrótce tej ceny nie będzie widać i kierowca tak naprawdę dowie się po ile zatankował paliwo w momencie, w którym skończy tankować?

paliwo cena ceny paliwa diesel benzyna

Dokładnie na taki pomysł wpadła Unia Europejska. Wedle jej dyrektywy na stacjach ma być powoli wprowadzany nowy system. System będzie polegał na tym, że ani na pylonie cenowym przy drodze, ani na żadnym innym wyświetlaczu nie zobaczysz ceny za 1 litr paliwa. Zobaczysz za to koszt przejechania 100 kilometrów.

To wielce kontrowersyjne. Znając cenę za 1 litr paliwa dokładnie wiesz o co chodzi. Moim zdaniem jest to informacja, która absolutnie wyczerpuje temat – żadnej innej nie potrzebuję. Koszt przejechania 100 kilometrów? To już bzdury, chodzenie na około. Nie da się podać takiej ceny, ponieważ każdy samochód i każdy kierowca jest inny. W jednym przypadku koszt przejechania 100 kilometrów może wynieść 30 zł, a w przypadku innego kierowcy 50, albo 60 zł. To totalnie bez sensu.

paliwo cena ceny paliwa diesel benzyna
fot. pixabay

Pojawiają się argumenty, że pomoże to w porównywaniu cen na różnych stacjach. Ale co lepiej pozwoli porównywać ceny, niż… dokładna cena za 1 litr paliwa? Unijna dyrektywa ma już ponad rok i w Polsce na szczęście na ten moment nie widać, aby ktokolwiek się do niej stosował. I dobrze, bo to kompletna bzdura.

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News