PILNE: Masz czas tylko do 30 czerwca! Jeśli się spóźnisz, czeka na ciebie kara – nawet 5 tysięcy złotych

PILNE: Masz czas tylko do 30 czerwca! Jeśli się spóźnisz, czeka na ciebie kara – nawet 5 tysięcy złotych

inflacja ceny paliwo

Podaj dalej

Zamieszanie, które powstało wokół węgla w ostatnich miesiącach, jest ogromne. Teraz pojawia się kolejny problem z tym związany. Masz czas zaledwie do 30 czerwca – jeśli się spóźnisz, kara może wynieść nawet 5 tysięcy złotych!

Węgiel to temat, wokół którego w ubiegłych tygodniach powstało mnóstwo kontrowersji. Na składach jest koszmarnie drogo, ale to ma się wkrótce zmienić. Ludzie mają już dosyć tej ciągłej drożyzny! Natomiast teraz właściciele pieców powinni się skupić na czymś innym. Czas jest wyłącznie do 30 czerwca. Kto się spóźni, będzie płacił – kara wynosi do 5 tysięcy złotych. O co dokładnie chodzi?

kara węgiel piec wniosek źródło ciepła
fot. pixabay

Każdy właściciel, bądź też zarządca budynku musi do 30 czerwca zgłosić, jakie ma w nim źródło ciepła. Chodzi tutaj zarówno o ogrzewanie, jak i wodę – podaje portal „money.pl”. Wniosek należy złożyć do Centralnej Ewidencji Emisyjności Budynków. Istnieją dwie możliwości – złożenie takiej deklaracji elektronicznie, bądź papierowo – do urzędu gminy.

PILNE: Zakaz jazdy samochodem w niedziele? Drogi będą zamknięte, tak jak sklepy? Fatalne informacje

Być może nie każdy o tym wie, ale za brak złożenia deklaracji grozi kara w wysokości 5 tysięcy złotych. Tymczasem, według wyliczeń analityków, w przypadku ponad 65% gmin na terenie naszego kraju wniosek został złożony na mniej, niż połowę budynków. O obowiązku mają przypominać m.in. kominiarze oraz gminy.

Kup teraz – opony w mega promocji!

Źródło: money.pl

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News