PILNE: Już 31 stycznia w życie wchodzą nowe przepisy. Kierowco – zaoszczędzisz na tym prawie 100 zł

PILNE: Już 31 stycznia w życie wchodzą nowe przepisy. Kierowco – zaoszczędzisz na tym prawie 100 zł

polski ład leasing wyniki dane sprzedaż nowych samochodów

Podaj dalej

Już 31 stycznia, czyli za dwa dni, w życie wejdą nowe przepisy. Zakładają one m.in. to, że kierowcy nie będą musieli wymieniać tablic rejestracyjnych po zakupie używanego samochodu. Oznacza to pewne oszczędności i mniej czasu w urzędach.

31 stycznia 2022 w życie wejdą nowe przepisy. Najważniejszą zmianą, która będzie wprowadzona tego dnia, jest brak konieczności zmiany tablic rejestracyjnych przy zakupie auta. Od najbliższego poniedziałku każdy, kto kupi samochód używany, nie będzie musiał zmieniać numerów rejestracyjnych.

zmiana przepisów tablice rejestracyjne (3)
fot. pixabay

Co prawda w teorii zachowanie tablic było możliwe już teraz. Musiał być jednak spełniony niezwykle istotny wymóg. Mianowicie, sprzedawca i nabywca musieli mieszkać w tym samym powiecie. A więc przykładowo, jeśli mieszkaniec Katowic ma samochód na numerach rejestracyjnych SK i sprzedaje samochód innemu mieszkańcowi Katowic, nabywca może zachować stare „blachy”.

Od 31 stycznia 2022 roku to się zmienia. Każdy, kto kupi samochód, będzie mógł wybrać, czy chce zmienić numery rejestracyjne. Tak oto nasz przykładowy sprzedawca sprzedaje samochód na „blachach” SK do Gdańska. Nabywca będzie mógł wybrać – jego samochód będzie mógł pozostać na tych rejestracjach SK, bądź będzie mógł zmienić na swoje lokalne – GD.

zmiana przepisów tablice rejestracyjne (3)
fot. pixabay

To dobre informacje dla kierowców. Nie dość, że od teraz będzie po prostu łatwiej i wygodniej, będzie też taniej. Pamiętajmy, że wydanie nowych tablic rejestracyjnych to 80 zł. Do tego dochodzi nalepka z numerem, która od 4 września też nie będzie wymagana. To daje łącznie niemal 100 zł oszczędności.

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News