PILNE: Jutro specjalna akcja policji. Zobacz za co i gdzie możesz dostać mandat – uważaj!

PILNE: Jutro specjalna akcja policji. Zobacz za co i gdzie możesz dostać mandat – uważaj!

obowiązkowe wyposażenie samochodu czarna skrzynka

Podaj dalej

Już jutro przeprowadzona zostanie specjalna, ogólnopolska akcja policji. O wiele łatwiej będzie dostać mandat. Na co i gdzie szczególnie uwagę zwracać będą policjanci? Warto to sobie zapamiętać, aby uniknąć nieprzyjemności.

Już jutro, czyli 12 maja, odbędzie się ogólnopolska akcja policji. Tego dnia aktywność funkcjonariuszy będzie wzmożona, a to oznacza, że o wiele łatwiej będzie dostać mandat. Na co należy szczególnie uważać i w jakich konkretnie miejscach? Zapamiętajcie to – to pomoże wam uniknąć sporej kary.

mandat akcja policji piesi przejście dla pieszych
fot. pixabay

Chodzi przede wszystkim o pieszych i innych uczestników ruchu drogowego, innych niż kierowcy samochodów, czyli np. rowerzystów, czy ludzi na hulajnogach. Jak łatwo się domyślić, oznacza to wzmożone kontrole m.in. na skrzyżowaniach, przejściach dla pieszych, ścieżkach rowerowych itp.

Jadąc za granicę musisz o tym pamiętać! Polscy kierowcy tego nie wożą, za granicą od razu mandat…

Nie trzeba chyba nikomu tłumaczyć, co oznaczają przewinienia w takich miejscach po zmianie przepisów. Jakiekolwiek nieustąpienie pierwszeństwa pieszemu, wyprzedzanie na przejściu, na skrzyżowaniu – za wszystko to grozi mandat w wysokości 1500 zł. Oczywiście nie jest powiedziane, że mandaty będą otrzymywać tylko kierowcy.

mandat akcja policji piesi przejście dla pieszych
fot. pixabay

Piesi i rowerzyści również muszą się pilnować, bo oni też mogą dostać mandat. Np. za niewłaściwe przechodzenie przez pasy, za przechodzenie przez torowisko przy zamkniętych zaporach itd. Warto jutro uważać. Oczywiście na prędkość też. Nie łudźmy się, że policja odpuści piratom drogowym i będzie patrzeć wyłącznie na tych, którzy nie zatrzymają się przed przejściem dla pieszych…

Kup teraz – opony w mega promocji!

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News