PILNE: Google Maps znikną z naszych telefonów? Trwa dochodzenie – może skończyć się usunięciem aplikacji?

PILNE: Google Maps znikną z naszych telefonów? Trwa dochodzenie – może skończyć się usunięciem aplikacji?

google maps mapy

Podaj dalej

Google Maps to narzędzie, z którego większość z nas korzysta codziennie. Nie mówię nawet o funkcji map jako nawigacji do samochodu. Kiedy jesteśmy w nowym mieście szukamy wszystkiego też za pomocą map Googla. Czy aplikacja to monopolista? Trwa na ten temat dochodzenie.

Czy Google nadużywają swojej pozycji, np. przy aplikacji Maps? Dochodzenie na taki temat zostało wznowione w Stanach Zjednoczonych. Niektóre instytucje mają wątpliwości co do uczciwości praktyk i twierdzą, że może tu dochodzić do potencjalnego monopolu. O co tak naprawdę tutaj chodzi i czy aplikacja jest zagrożona? Czy istnieje taka możliwość, że mapy wkrótce znikną z naszych telefonów raz na zawsze?

google maps mapy
fot. pixabay

Chodzi m.in. o Google Automotive Services. Jest to usługa łącząca ze sobą Google Maps, Play oraz asystenta. To swego rodzaju pakiet, który udostępniany jest producentom samochodów i tworzy jeden, zgrany system. Niektórzy dostrzegają w tym problem, bo taki system stworzony przez Google nie pozwala już np. na to, aby w trakcie jazdy towarzyszył nam inny asystent – nie ten googlowski. A to już może być potencjalnie problematyczne.

PILNE: Ceny lekarstw i żywności w górę! Co jeszcze? Sprawdź, co ma na to wpływ i dlaczego?

Reuters wspomina również o innych kwestiach. Np. takich, że istnieją strony, czy programy, do pracy których wymagane są jakieś usługi Google. I – przykładowo – jeśli taka strona i program korzysta z lokalizacji Googla, czy innej usługi firmy, to automatycznie nie może korzystać np. z map oferowanych przez konkurencję koncernu. Oczywiście firma twierdzi, że coś takiego to wyłącznie kwestia dbania o klienta i inne konfiguracje mogłyby „pogorszyć doznania i wyrzucać potencjalne błędy”. No tak – wiadomo.

Źródło: dobreprogramy.pl

google maps mapy
fot. pixabay

Pytanie co to wszystko oznacza?

Czy mapy są zagrożone i wkrótce znikną z naszych telefonów? Do tego – moim zdaniem – jest jeszcze bardzo, bardzo daleko. Na ten moment nikt niczego Googlowi nie udowodnił i ciężko się spodziewać, aby miał udowodnić. Tak czy inaczej, sprawa na pewno jest rozwojowa. Dochodzenie w USA to już poważna sprawa i na pewno sprawa ot tak nie zostanie pozamiatana pod dywan. Prawnicy będą mieli tutaj naprawdę sporo pracy.

Senior za kierownicą – powraca temat budzący kontrowersje. Prawo jazdy odebrane w pewnym wieku?

Kup teraz – opony w mega promocji!

Swoją drogą… wyobraźcie sobie ewentualny brak map Googla. Jasne – są na polskim rynku również inne aplikacje. Chociaż moje osobiste zdanie i moje osobiste wrażenia są takie, że nie są one tak dobre jak mapy Googla. Jasne – różna jest otoczka, różny jest sposób prezentacji poszczególnych informacji, różne nawigacje dają nam różne interesujące opcje. Ale jeśli chodzi o nawigację samą w sobie – nic innego – to dla mnie Google wygrywa z konkurencją. Oczywiście każdy może mieć w tej kwestii inne zdanie.

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News