PILNE: Gaz dla Polaków drożeje o ponad 80%? Firma wysyła pisma – ludzie są wściekli – co się dzieje?

PILNE: Gaz dla Polaków drożeje o ponad 80%? Firma wysyła pisma – ludzie są wściekli – co się dzieje?

gaz podwyżka cena ceny

Podaj dalej

Klienci jednej z największych polskich firm otrzymują pisma informujące o podwyżce opłat za gaz. Nie ma to być byle jaka podwyżka, bowiem pisze się tam dokładnie o 83,7%. Ludzie są wściekli – pytają co się dzieje?

Fragment pisma, które cytuje „Interia” brzmi następująco: „Najważniejsza zmiana [numery taryf] to podwyższenie ceny za paliwo gazowe w grupach taryfowych 1-5 średnio o 83,7 proc.”. Co to oznacza? Polacy nagle – w tak trudnym czasie naznaczonym kryzysem i inflacją – będą płacili za gaz o ponad 80% więcej?

gaz ziemny podwyżki ceny cena
fot. pixabay

Otóż okazuje się, że nie. Przynajmniej na razie. Podwyżka została podpisana jeszcze w ubiegłym roku – dokładnie 17 grudnia. Właśnie od tej daty – w zależności od sposobu rozliczenia – klienci otrzymują pismo informujące o zmianach. Zmianach, których na razie nie będzie, ponieważ… rząd zamroził te stawki.

W Polsce zabraknie prądu? Ekspert nie ma wątpliwości. Zima będzie bardzo trudna i wymagająca

Okazuje się, że półtorej miesiąca po podpisaniu podwyżek rząd mówiąc kolokwialnie zamroził stawki na poziomie, który obowiązywał od początku roku – podaje „Interia”. Miał to być ruch chroniący ludzi w dobie niespokojnej sytuacji na rynku gazu. Nasuwa się tylko jedno pytanie – co, kiedy przepisy przestaną obowiązywać? Podpisana podwyżka tak czy inaczej wchodzi w życie?

Potężny wypadek na przejeździe kolejowym. Pociąg z impetem miażdży ciężarówkę [WIDEO]

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News