PILNE: Facebook i Instagram znikają z Europy? „Nie będziemy w stanie zaoferować naszych produktów”

PILNE: Facebook i Instagram znikają z Europy? „Nie będziemy w stanie zaoferować naszych produktów”

facebook twitter płatny płatne weryfikacja fejk hejt troll

Podaj dalej

Czy Facebook i Instagram znikną z Europy? Meta straszy, że dokładnie tak może się wydarzyć, jeśli nie zmienią się przepisy dotyczące przetwarzania danych. Na ile jest to realna groźba, a na ile pobożne życzenia Marka Zuckerberga?

Facebook i Instagram znikną z Europy? Meta straszy, że dokładnie tak się stanie, jeśli nie zmienią się przepisy dotyczące m.in. przetwarzania danych. Cała sytuacja jest dosyć śmieszna. Mamy tu do czynienia z jakimś zachowaniem godnym przedszkolaka, który wie, że robi źle, ale myśli, że inni się nie zorientują. Przedszkolak grozi, że zabierze swoje zabawki i zakończy zabawę. Podczas kiedy nic już nie zależy od niego.

instagram facebook znikną
fot. pixabay

Meta nadal jest obrażona na Europejczyków? A dokładniej na ich przepisy dotyczące przechowywania oraz przetwarzania danych, głównie na amerykańskich serwerach? Oczywiście europejskie przepisy chcą chronić obywateli starego kontynentu i nie chcą pozwalać firmie Zuckerberga na zbyt wiele. Meta twierdzi, że muszą mieć te dane i muszą je w odpowiedni sposób przenosić i przetwarzać, aby móc np. docierać do ludzi ze spersonalizowanymi reklamami. Jeśli to się nie wydarzy, prowadzenie m.in. Facebooka i Instagrama w Europie może być zagrożone. Bądź, jak to niektórzy tłumaczą na prosty język – nieopłacalne.

Facebook i Instagram znikną?

Podczas kiedy wiele firm coraz mocniej zwraca uwagę na prywatność swoich użytkowników, Facebook, a raczej całe Meta, jakby myśli kompletnie przeciwnie. Meta straszy wycofaniem się z europejskiego rynku, ale tak naprawdę to nie oni rozdają już karty. Eksperci podejrzewają, że ostatnie tygodnie to może być początek końca imperium Marka Zuckerberga.

instagram facebook znikną
fot. pixabay

Coraz częściej mówi się o kryzysie. Spadające zainteresowanie, problemy z przetwarzaniem danych, sama zmiana nazwy na Meta, która w opinii wielu osób miała być próbą zatarcia wszelakich problemów. A to jeszcze nic. Jeszcze w ubiegłą środę, 3 lutego, akcje Meta kosztowały 323 dolary. Na otwarcie giełdy w czwartek, 2 lutego, wartość ta spadła do 245 dolarów. Mark Zuckerberg w jeden dzień stracił 31 miliardów dolarów. Aktualnie akcje nadal pikują – do poziomu 231 dolarów.

To nadal nic. Problem może być o wiele bardziej wyraźny, bo Facebook po raz pierwszy w historii zanotował też spadek użytkowników. Czy to oznaka ogromnych problemów, o których mówi się głośno od wielu miesięcy? Jeśli nie to… to co będzie tą zapowiedzią?

Źródło: Mashable.com

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News