PILNE: Duży dodatek do paliwa? To będzie ulga dla kierowców – przyjęcie przepisów to formalność

PILNE: Duży dodatek do paliwa? To będzie ulga dla kierowców – przyjęcie przepisów to formalność

morawiecki inflacja ceny

Podaj dalej

Czy wkrótce nasz sejm przegłosuje duży dodatek pieniężny do paliwa? Ludzie narzekają, że coraz więcej wydają na paliwo. Dojazd do pracy jest nawet dwa razy droższy. Rząd przekazuje informacje, że o tym myśli i odpowiednie przepisy są już gotowe – według nich przyjęcie tych przepisów to formalność.

Ceny paliwa w ostatnim okresie to istny koszmar. Ba – potaniała już ropa naftowa, potaniał także dolar, a stacje paliw jakby… o tym zapomniały. Nadal na dużej części stacji ceny są takie, jakie były tydzień temu, czyli w momencie największych podwyżek. Czy będzie jakaś ulga, bądź dodatek do paliwa dla ludzi, których dotyka to bezpośrednio? Przecież niektórzy muszą codziennie dojeżdżać do pracy kilkanaście, czy kilkadziesiąt kilometrów. Samochód sam się nie zatankuje, a pensja taka sama…

dodatek paliwo ulga
fot. pixabay

No właśnie – zasadniczy problem jest taki, że pensja pozostała oczywiście na tym samym poziomie, ale wszystko dookoła zdrożało. Zdrożały ceny żywności, prądu, gazu, śmieci itd. Nie mówiąc o paliwie do samochodów, bo to kwestia oczywista. Kiedy ktoś miesięcznie wydawał 500, czy 600 zł na paliwo, a nagle wydaje 800, czy 1000 zł, to jest jednak dosyć spora różnica. Skoro nasze państwo tak chętnie rozdaje pieniądze obywatelom, to czy i tym razem nie zasłużyliśmy na jakiś dodatek? W pewnym sensie byłoby to logiczne…

PILNE: Nie będziesz wiedział, po ile tankujesz paliwo. Stacja ukryje cenę w bardzo sprytny sposób

Natomiast nasz rząd wymyślił coś innego. Rozwiązanie tego problemu, chociaż nieco na około. Takie, które oczywiście pomoże tylko wybranej grupce. Mianowicie – pracownik będzie miał możliwość wystąpić z wnioskiem o pracę zdalną. Prace nad ustawą o pracy zdalnej są już podobno zakończone i jej przyjęcie to formalność – czytamy na portalu „WP”. Zastanówmy się jednak, czy to tak naprawdę rozwiązuje jakkolwiek problem?

dodatek paliwo ulga
fot. pixabay

Pomoże, czy nie?

Zacznijmy od tego, że przepisy o pracy zdalnej istnieją już teraz – w ustawie covidowej. Kiedy pandemia się skończy, wprowadzona będzie ta nowa ustawa o pracy zdalnej. Istotny fakt jest taki, że pracodawca z takim wnioskiem o pracę zdalną w ogóle nie będzie musiał się zgodzić – czytamy na „WP”. Wyłącznie w wybranych okolicznościach będzie miał taki obowiązek. Powiem szczerze – reszta tych informacji, szczegółów, to dla mnie sprawy zupełnie nieistotne. Nieistotne z jednego, oczywistego powodu.

PILNE: Poznaliśmy średnie ceny paliwa w Polsce. Diesel w górę – wstrząs na rynku LPG – jak to możliwe?

Jaki procent ludzi może sobie pozwolić na pracę zdalną? A kto nie może? Lekarz, kucharz, hotelarz, budowniczy, pracownik fabryki, pracownik usługowy, górnik, elektryk, fryzjer, kierowca, magazynier, mechanik, ochroniarz, piekarz i tak dalej… i tak dalej. Powiedzmy sobie szczerze – zdecydowana większość osób z tego po prostu nie skorzysta. Dla nich ta pomoc jest kompletnie bez znaczenia – jest bezwartościowa, nic im nie daje. Nadal zarabiają tyle, ile zarabiali i nadal płacą za paliwo i wszystko inne koszmarnie dużo.

PILNE: Nowy program – 250 zł dopłaty do telewizora. Kto może ubiegać się o dofinansowanie?

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News