PILNE: Dopłata do tankowania dla każdego! Możesz dostać jednorazowo nawet 5000 zł, musisz się pospieszyć

PILNE: Dopłata do tankowania dla każdego! Możesz dostać jednorazowo nawet 5000 zł, musisz się pospieszyć

diesel benzyna paliwo cena paliw paliwa

Podaj dalej

Ceny paliw biją aktualnie rekordy. Dla wielu osób to wyraźny problem i szukają jakichś alternatyw. Ale może alternatyw szukać nie trzeba? Istnieje możliwość, aby dopłata do tankowania trafiła również do ciebie. W jaki sposób ubiegać się o taką dopłatę?

Dopłata do tankowania – przyznajcie, że to brzmi cudownie. Tym bardziej w tych – jakkolwiek by na to nie patrzeć – chorych czasach. W notowaniu cen paliw z 11 maja benzyna 95-oktanowa kosztowała w Polsce średnio 6,87 zł. Jeśli chodzi o diesel, on zatrzymał się na okolicach 7,39 zł za litr. Za LPG płaciliśmy wtedy średnio 3,69 zł. Natomiast te ceny są już nieaktualne… To się nie mieści w głowie.

dopłata do paliwa tankowania paliwo diesel benzyna
fot. freepik.com – shangarey

Jadąc ostatnio w dosyć długą, ponad 800-kilometrową trasę, spoglądałem na cenowe totemy przy kolejnych stacjach paliw. Szczerze mówiąc, to nie widziałem już żadnej stacji, na której benzyna kosztowałaby mniej, niż 7 zł. Tu 7,05 zl, tam 7,09 zł, tam z kolei 7,04 zł… i tak w kółko. Nie trzeba nikomu dodawać, że to są wręcz chore poziomy. Poziomy historyczne, na które nie jesteśmy gotowi.

Od 6 lipca nowe obowiązkowe wyposażenie samochodu! Cena tego elementu to nawet 400 zł

Przypominam czasy, w których nawet 5,50 zł było uznawane za wysoką cenę paliwa. 6,00 zł było dla nas przez lata psychologiczną granicą. Chyba przyzwyczailiśmy się do cen w okolicach 5-5,20 zł za litr. Jak przed momentem napisałem – 5,50 zł to zawsze było stosunkowo sporo. Teraz benzyna jest o 1,50 zł droższa od tej bariery, a diesel prawie 2 zł. Tankując do baku chociażby 40 litrów paliwa, różnica na rachunku to 60… może nawet 80 złotych. Na jednym baku!

dopłata do paliwa tankowania paliwo diesel benzyna
fot. freepik.com –
lucigerma

Dopłata do tankowania. Jak dostać pieniądze na paliwo?

„Autokult” zorganizował swój własny plebiscyt na samochód roku. 38 maszyn walczy o miano tego najlepszego. Forma zachęcenia do głosowania jest interesująca. Jedna glosująca osoba wygra bowiem aż 5000 zł na paliwo w postaci vouchera! Dwie kolejne osoby dostaną voucher o wartości 1000 zł na paliwo. Na kogo można zagłosować w tym plebiscycie i czy warto?

Prąd mocno w górę. Jazda samochodem elektrycznym droższa od jazdy autem spalinowym?

Do mnie, jako fana motoryzacji z krwi i kości, przemawia kilka samochodów. M.in. Mercedes AMG GT 63 S E Performance. Dalej jest m.in. Audi RS3, Audi S8, Toyota GR86… no i przede wszystkim Porsche 911 GT3. To jedyne pięć modeli spośród tych 38, na które byłbym w stanie oddać swój głos. Reszta to kompletnie bezbarwne i bezpłciowe auta do miast i elektryki.

Kup teraz – opony w mega promocji!

Po oddaniu głosu na wybranych samochód system poprosi was o wpisanie adresu e-mail oraz o uzasadnienie swojego wyboru w kilku krótkich zdaniach. I tyle – teoretycznie w tym momencie startujemy do konkursu o dopłatę do paliwa. Wydaje się, że warto spróbować. 5000 zł to przy aktualnej cenie benzyny jakieś 715 litrów paliwa. Dla niektórych to może być nawet rok spokojnego – darmowego jeżdżenia.

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News