PILNE: Diesel nawet o 70 groszy droższy! Czeka nas potężna fala podwyżek cen paliw. Od kiedy?

PILNE: Diesel nawet o 70 groszy droższy! Czeka nas potężna fala podwyżek cen paliw. Od kiedy?

PILNE: Diesel nawet o 70 groszy droższy! Czeka nas potężna fala podwyżek cen paliw. Od kiedy?

Podaj dalej

Niestety, wszystko wskazuje na to, że paliwo wkrótce będzie zdecydowanie droższe. Szczególnie diesel, który docelowo może być droższy nawet o 70 groszy na litrze. Po raz kolejny będziemy się zbliżali do bariery 8 zł za litr?

Diesel w minioną środę kosztował w Polsce średnio 7,26 zł. Już to dało nam oznakę nadchodzących problemów. Szczególnie zważywszy na to, że jeszcze przed tygodniem za litr oleju napędowego płaciliśmy nieco ponad 7 zł. Według prognozy „e-petrol” w kolejnych dniach za litr ON powinniśmy płacić między 7,44 a 7,61 zł.

diesel paliwo benzyna ceny cena podwyżka
fot. freepik.com – alexuhrin95

A może być nawet gorzej! Skąd takie pesymistyczne podejście? Wystarczy spojrzeć na średnie ceny paliw w polskich rafineriach. Jeszcze 11 sierpnia, czyli niemal dwa tygodnie temu, metr sześcienny diesla kosztował w rafineriach 6442 zł. Aktualnie za metr sześcienny tegoż paliwa należy zapłacić już 7155 zł. Szybko liczymy – to podwyżka o 713 zł.

Możesz mieć węgiel absolutnie za darmo! To prostsze, niż ci się wydaje, wystarczy jeden trik

Podwyżka w rafinerii o 713 zł na metrze sześciennym na przestrzeni dwóch tygodni może oznaczać jedno. W kolejnych dniach paliwo na stacjach może być droższe o nawet 71 groszy! Powiecie, że to bzdura? Jeszcze w ubiegłym tygodniu za diesla płaciliśmy przecież średnio 7,03 zł. W przyszłym tygodniu – nawet według oficjalnych prognoz – cena ma dobić do 7,61 zł!

Gaz mocno w górę! Podwyżka w porównaniu do ubiegłego roku to ponad 1000%. Niewiarygodne

Czasy nieco tańszego tankowania się skończyły. Przynajmniej dla tych, którzy mają samochód na diesel. Benzyna w kolejnych dniach powinna pozostać na tym samym poziomie. Tutaj wielkich zmian nie widać też na poziomie rafinerii – 6 sierpnia benzyna kosztowała tam średnio 6062 zł, teraz kosztuje 6075 zł. Cena cały czas jest mniej więcej taka sama – i taka też pozostanie na stacjach. Przynajmniej na razie.

Źródło danych: e-petrol  

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News