PILNE: Czas na wielkie obniżki cen paliw! Diesel i benzyna będą o wiele tańsze! Skąd taka zmiana?

PILNE: Czas na wielkie obniżki cen paliw! Diesel i benzyna będą o wiele tańsze! Skąd taka zmiana?

diesel benzyna ceny paliw cen obniżka

Podaj dalej

Wszystko wskazuje na to, że diesel i benzyna wkrótce będą tańsze! Dlaczego szykujemy się na wielkie obniżki cen paliw i jaki ma to związek z „black friday”? Otóż okazuje się, że dosyć istotny. To znaczy pośrednio…

Ceny paliw w dół! Przygotujmy się na to, że diesel i benzyna będą tanieć. Koronawirus znów miesza na rynkach paliw. Nowy wariant COVID-19 zaczyna szaleć na świecie. Według ekspertów zaraża on 500 razy skuteczniej, niż pozostałe warianty… przez co już nazywany jest superwariantem. Oczywiście rynek musiał na to zareagować.

diesel benzyna ceny paliw cen obniżka
fot. pixabay

Właśnie w miniony piątek, czyli tzw. „black friday”, obserwowaliśmy potężny krach na giełdzie – największe załamanie od kwietnia 2020 roku i początków pandemii. W trakcie ubiegłego tygodnia ropa brent kosztowała średnio 82 dolary za baryłkę. Taki stan rzeczy mieliśmy jeszcze 25 listopada. To, co wydarzyło się jednak 26 listopada, giełda zapamięta na bardzo długo.

Dzień kończył się z wartościami na poziomie 72 dolarów za baryłkę. Spadek na poziomie 10 dolarów na przestrzeni jednego dnia! Teraz sytuacja się lekko ustabilizowała, bo baryłka ropy brent kosztuje niemal 75 dolarów. Natomiast wciąż – jakkolwiek by na to nie patrzeć, jest to spadek o ponad 11% w stosunku do tego, co obserwowaliśmy na giełdzie jeszcze w miniony czwartek. Eksperci podkreślają, że to pewnego rodzaju przypomnienie. Patrzcie i pamiętajcie, że koronawirus wciąż odgrywa w tym wszystkim ważną rolę.

fot. pixabay

Obniżki cen paliw?

Naturalnie nie wiemy, czy taki stan rzeczy utrzyma się na dłużej. Czy cena baryłki ropy utrzyma się na poziomie tych powiedzmy 74 dolarów, czy szybko wróci na poziom powyżej 80 dolarów? Jeśli takie wahnięcie miałoby przynieść długotrwałe skutki, to nawet z tego względu ceny paliw wkrótce powinny maleć. Zresztą ropa tanieje nieustannie od kilku tygodni. Stopniowo, ale tanieje. Nawet bez krachu z minionego piątku paliwa powinny tanieć.

diesel benzyna ceny paliw cen obniżka
fot. pixabay

Oczywiście musimy dodać do tego fakt, że rząd wkrótce obniży podatki na paliwo. Tak czy inaczej benzyna i diesel potanieją. A kiedy obniżone będą podatki, a sama ropa nadal będzie taniała, wkrótce możemy wrócić do normalnych cen na stacjach. Oczywiście jest to na ten moment myślenie życzeniowe, ale nikt nie powiedział, że taki scenariusz się nie spełni.

Na razie jednak wciąż tankujemy za ponad 6 zł. To rekordowe ceny paliwa w historii naszego kraju. Tak drogo nie było jeszcze nigdy. Pozostaje nam uzbroić się w cierpliwość i czekać na moment, w którym te ceny rzeczywiście spadną. No bo przecież w końcu muszą spaść. Nie mogą wiecznie utrzymywać się na poziomie z kosmosu, bo ludzie prędzej czy później stracą cierpliwość.

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News