PILNE: Chleb w Polsce kosztuje już ponad 10 zł. Oto do czego doprowadziła rosyjska agresja

PILNE: Chleb w Polsce kosztuje już ponad 10 zł. Oto do czego doprowadziła rosyjska agresja

chleb cena

Podaj dalej

Chleb kosztujący 10 zł w Polsce? To już nie „scenariusz”, to nie bajka. To fakt, na który istnieją dowody. Właśnie do tego doprowadziła agresja rosyjskich wojsk na Ukrainę. I jedno jest pewne – to dopiero początek. W najbliższych tygodniach będzie tylko gorzej.

Od tygodni mówi się o tym, jak Europa ucierpi przez agresję rosyjskich wojsk na Ukrainę. Eksperci ostrzegają, że wszystko będzie drożeć. Ukraina jest jednym z największych eksporterów oleju na świecie. W efekcie olej, masło i inne tłuszcze oczywiście drożeją, a w niektórych krajach nawet ich brakuje. Ukraina eksportuje również zboża, a to sprawia, że droższa jest pasza, a idąc dalej, mięso. Droższy jest też oczywiście… chleb.

chleb ceny
fot. pixabay

Jeśli niektórzy twierdzą, że to jakaś abstrakcja i te wszystkie wydarzenia tak naprawdę nie mają wpływu na to, co się dzieje u nas, to poniżej zamieszczamy wam jedno zdjęcie. Pani Ewa pokazuje ile zapłaciła za jeden bochenek chleba. 10,90 zł. 10,90 zł za jeden normalny chleb! Dalej uważacie, że to abstrakcja i nas wojna nie dotyczy?

Prawda jest taka, że te ceny będą wyłącznie rosnąć. Nie piszę tu wyłącznie o cenach chleba. Oleju, masła, tłuszczów, mięsa. Wszystkiego, bo droższe są opakowania, droższy jest transport, wyższe są koszty utrzymania firmy i produkcji. Droższy gaz, prąd, węgiel, paliwo. A na końcu tego całego łańcucha jest właśnie chleb po prawie 11 zł.

Kup teraz – opony w mega promocji!

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News