PILNE: Benzyna znowu droższa! Sprawdź aktualne średnie ceny paliw w Polsce. Po ile diesel?

PILNE: Benzyna znowu droższa! Sprawdź aktualne średnie ceny paliw w Polsce. Po ile diesel?

paliwo ceny paliwa diesel benzyna

Podaj dalej

Na portalu „e-petrol” opublikowano kolejne notowanie średnich cen paliw w Polsce. Jesteście ciekawi ile kosztuje teraz benzyna, a ile diesel? Czy to dobre informacje? Na pewno nie dla wszystkich.

Przed tygodniem w środę benzyna 95-oktanowa kosztowała 7,23 zł zaś diesel 7,25 zł. Wszyscy mieli świadomość tego, że cena benzyny wkrótce przebije cenę oleju napędowego. Prawdopodobnie doszło do tego już w miniony czwartek. Jak aktualnie prezentują się średnie ceny paliw w Polsce? Z odpowiedzią przychodzi portal „e-petrol”.

benzyna diesel ceny
fot, freepik

Benzyna kosztuje w tym momencie średnio 7,33 zł. To o 10 groszy więcej, niż przed tygodniem. Łącznie oznacza to podwyżkę ceny o 84 grosze na przestrzeni równych czterech tygodni. Diesel to z kolei aktualnie koszt 7,09 zł – to taniej o 16 groszy, niż przed tygodniem. LPG też potaniało – do poziomu 3,62 zł za litr.

Egzamin na prawo jazdy z nowym elementem? Więszkość kierowców tego nie potrafi!

Co czeka nas w kolejnych dniach? Benzyna powinna lekko potanieć – to sugeruje trend z polskich rafinerii, gdzie od 18 maja obserwowane są spadki cen – z poziomu 6941 zł za metr sześcienny 18 maja do 6712 zł obecnie. To jednak wciąż bardzo dużo. Ceny diesla powinny znów maleć, chociaż już nie tak szybko.

Kup teraz – opony w mega promocji!

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News