PILNE: Benzyna podrożała w tydzień o 36 groszy! Zobacz, ile teraz kosztują paliwa w Polsce

PILNE: Benzyna podrożała w tydzień o 36 groszy! Zobacz, ile teraz kosztują paliwa w Polsce

benzyna diesel lpg cena

Podaj dalej

Stało się to, czego się obawialiśmy. Benzyna zaliczyła jedną z największych podwyżek w historii na przestrzeni jednego tygodnia. 74 grosze w trzy tygodnie. To się nie mieści w głowie. A jak diesel i LPG?

W minioną środę benzyna 95-oktanowa kosztowała 6,87 zł. To oznaczało podwyżkę o 22 grosze na przestrzeni jednego tygodnia i 38 groszy na przestrzeni dwóch tygodni. Kiedy wydawało się, że gorzej już być nie może… pojawiło się dzisiejsze notowanie portalu „e-petrol”. Na dzień 18 maja benzyna 95-oktanowa kosztuje w Polsce średnio 7,23 zł. To oznacza podwyżkę o 36 groszy w jeden tydzień i 74 grosze w trzy tygodnie.

benzyna diesel lpg cena
fot. freepik

Przed tygodniem średnio litr ON kosztował 7,39 zł. Co ciekawe, oznaczało to obniżkę o 3 grosze na przestrzeni jednego tygodnia. A jak sytuacja wygląda tym razem? Trwa trend zniżkowy, czy jednak ON znowu podrożał? Aktualnie średnio diesel kosztuje 7,25 zł, co oznacza, że potaniał o 14 groszy w porównaniu do ubiegłej środy.

W wakacje benzyna i diesel będą kosztować ponad 9 zł za litr? To realny scenariusz, niestety…

Zostaje nam jeszcze LPG. Za litr autogazu tydzień temu, zarówno jak i dwa tygodnie temu, płaciliśmy w Polsce 3,69 zł. Dzisiaj natomiast LPG kosztuje w Polsce średnio 3,67 zł. Oznacza to obniżkę o 2 grosze.

Kup teraz – opony w mega promocji!

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News