PILNE: Audi i Porsche wchodzą do F1! Jak to dokładnie będzie wyglądało? Ogłoszenie we wtorek?

PILNE: Audi i Porsche wchodzą do F1! Jak to dokładnie będzie wyglądało? Ogłoszenie we wtorek?

F1 Grand Prix of Abu Dhabi

Podaj dalej

Według plotek już we wtorek Audi i Porsche ogłoszą, że wchodzą do F1. Volkswagen miał już wyrazić na to zgodę. Jak to wszystko będzie dokładnie wyglądało? Z czyjej technologii skorzystają obaj producenci? Znane są już pierwsze szczegóły.

Według doniesień zagranicznych mediów Volkswagen wydał zgodę na to, aby Audi i Porsche dołączyły do F1. Takie informacje miały przekazywać m.in. Business Insider oraz Reuters. Na ten moment nic nie wiemy na pewno. Może się to zmienić już w najbliższy wtorek. To właśnie 5 kwietnia według różnych informacji ma zostać ogłoszona decyzja.

f1 porsche audi
fot. Joerg Mitter / Red Bull Content Pool

Nie jest jednak do końca jasnym, czy we wtorek decyzję ma podjąć Volkswagen i przekazać ją odpowiednio Porsche i Audi, czy też rzeczywiście wypuszczony zostanie jakiś komunikat prasowy na ten temat. Tak czy inaczej, pierwsze przecieki są takie, że Audi i Porsche miałyby dołączyć do królowej motorsportu w 2026 roku.

Jeśli chodzi o Audi, to od dawna mówi się o tym, że zespół przejmie McLarena. Ma być to nie tylko kwestia samego zespołu wyścigowego, ale również całej marki. Audi ma zainwestować w McLarena 500 milionów euro. To dosyć logiczne biorąc pod uwagę potężne problemy finansowe stajni z Woking. Audi byłoby dla nich z jednej strony ratunkiem, z drugiej strony zupełnie nowym rozdziałem egzystencji, być może już bez legendarnej nazwy.

Może być ciekawie

Jeśli wierzyć plotkom, to Porsche ma z kolei związać się z Red Bullem, a więc na ten moment, czysto teoretycznie, oni z dużo większym impetem mogą wejść do F1. Kilka osób ze światka odnosiło się do tych plotek, ale nie usłyszeliśmy żadnych szczegółów. Wydaje się jednak na ten moment, że skoro poważne źródła przekazują takie informacje, to coś musi być na rzeczy.

Rozumiemy, że Volkswagen wciąż czeka na jakąś ważną informację ze strony ciała zarządzającego F1. Najprawdopodobniej chodzi o zarys regulaminów technicznych i zmian silnikowych. Głośno mówi się o nowej technologii opartej na paliwie neutralnym. Ma to być coś pokroju syntetycznej benzyny produkowanej z wodoru – informuje portal „Dziel Pasję”. Krótko mówiąc – F1 ma być nieco bardziej „eko”. Skoro Volkswagen ma wydać zgodę (czy też już wydał?) i Audi i Porsche mają wejść do Formuły 1, to ewidentnie poczyniono jakieś poważniejsze kroki w rozmowach z FIA.

Nie będę ukrywał – jestem niezwykle podekscytowany wizją Audi i Porsche w F1. Szczególnie jeśli chodzi o Porsche ze względu na prywatne sympatie. Natomiast mam takie wewnętrzne przeczucie, że to są producenci, którzy muszą się sprawdzać w sporcie, na najwyższym poziomie. Muszą udowadniać światu, że są najszybsi, najmocniejsi, najbardziej wytrzymali. To naprawdę ciekawa wizja. Wyobrażacie sobie potencjalną walkę takich dużych firm, jak Porsche, Ferrari, Mercedes i Audi? To może być coś pięknego. Ale na spekulacje przyjdzie jeszcze pora – to wciąż bardzo odległa wizja.

Zdjęcie wyróżniające: Lars Baron / Getty Images / Red Bull Content Pool

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News