PILNE: 200 zł miesięcznie na paliwo? To już zatwierdzone – kto może się ubiegać o dodatek? Sprawdź

PILNE: 200 zł miesięcznie na paliwo? To już zatwierdzone – kto może się ubiegać o dodatek? Sprawdź

ceny paliw cena diesel benzyna LPG

Podaj dalej

Kolejne świadczenia i dodatki ze strony państwa? Tak jest – to właśnie się wydarzyło. Kto może liczyć na 200 zł miesięcznie, które będzie mógł przeznaczyć m.in. na paliwo i inne drożejące dobra? Jak ubiegać się o specjalny dodatek?

Nasz kraj znany jest w ostatnich latach z tego, że rząd co rusz przedstawia pomysły różnych ulg, czy dodatków dla ludzi. 500+ na dziecko, potem też inne świadczenia, dodatkowe emerytury itd. Skąd biorą się na to pieniądze? Odpowiedzcie sobie sami na to pytanie. Tak czy inaczej – właśnie zaprezentowany został kolejny dodatek – 200 zł miesięcznie. Kto może ubiegać się o takie pieniądze i dlaczego?

dodatek pieniądze na paliwo gaz prąd 200 zł strażak osp dla strażaka świadczenie
fot. pixabay

200 zł miesięcznie dostać mogą emerytowani strażacy, którzy służyli w OSP. Aby ubiegać się o taki dodatek, strażak ochotnik musiał uczestniczyć w działaniach ratowniczych minimum raz w roku – przez minimum 25 lat w przypadku mężczyzn i przez 20 lat w przypadku kobiet. Jest to tzw. świadczenie ratownicze, które strażak może otrzymać po wniosku do komendanta PSP właściwego dla miejsca zamieszkania.

Dodatek 200 zł miesięcznie taki emeryt – bo oczywiście mowa tu o emerytach (min. 65 lat w przypadku mężczyzny i min. 60 lat w przypadku kobiety) – będzie mógł przeznaczyć chociażby na drożejące z każdym dniem paliwo, drożejący prąd, gaz… czy na cokolwiek innego – w zależności od potrzeby.

dodatek pieniądze na paliwo gaz prąd 200 zł strażak osp dla strażaka świadczenie
fot. pixabay

Oczywiście od razu pojawiły się dwie grupy osób. Jedna zastanawia się, dlaczego świadczenie otrzymują tylko strażacy i w czym gorsi są chociażby lekarze i inni, którzy niosą ratunek. Druga grupa narzeka z kolei na to, że dodatek w ogóle się pojawił. Z czego będzie sfinansowany? Nie wiem, choć mogę się domyślać…

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News