PILNE: 100 km/h na autostradzie, 80 km/h na pozostałych drogach? Nowe limity prędkości!

PILNE: 100 km/h na autostradzie, 80 km/h na pozostałych drogach? Nowe limity prędkości!

obowiązkowe wyposażenie samochodu czarna skrzynka

Podaj dalej

Czy zmianie ulegną wkrótce limity prędkości? Wiele na to wskazuje – odpowiednia ustawa jest już bowiem przygotowana. Zaledwie 100 km/h na autostradach i drogach ekspresowych? Do 80 km/h na innych drogach poza terenem zabudowanym? Skąd taka zmiana?

Jakie są limity prędkości na polskich drogach? Od dawna na autostradzie to 140 km/h, na drodze ekspresowej – w zależności od rodzaju – od 100 do 120 km/h, na pozostałych drogach poza terenem zabudowanym od 90 do 100 km/h, zaś w terenie zabudowanym do 50 km/h. Oczywiście te limity mogą się różnić w zależności od danego miejsca. Natomiast czy te limity odgórnie zostaną zmniejszone?

limity prędkości autostrada okres próbny
fot. pixabay

Istnieje ustawa, wedle której nowe limity prędkości miałyby być o wiele mniejsze. 50 km/h w terenie zabudowanym – to bez zmian. Dalej, na drogach ekspresowych i autostradach do 100 km/h, a na pozostałych drogach poza terenem zabudowanym do 80 km/h. Skąd taki pomysł? Przede wszystkim, kogo te przepisy będą dotyczyć?

limity prędkości autostrada okres próbny
fot. pixabay

Co za wstyd. Kierowca BMW został gwiazdą internetu. Śmieje się z niego cała Polska [WIDEO]

Mowa o kierowcach na okresie próbnym, czyli w trakcie pierwszych ośmiu miesięcy od daty wydania prawa jazdy – podaje „Autokult”. Ustawa czeka teraz na wdrożenie. Zakłada ona nie tylko inne limity prędkości dla kierowców na okresie próbnym, ale także chociażby wymóg odpowiedniego oznakowania samochodu, czy zakaz podejmowania pracy zarobkowej w charakterze kierowcy.

Kup teraz – opony w mega promocji!

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News