PILNE: 1 maja ogromna zmiana na stacjach! Całkowicie zniknie to paliwo – zarówno benzyna, jak i diesel

PILNE: 1 maja ogromna zmiana na stacjach! Całkowicie zniknie to paliwo – zarówno benzyna, jak i diesel

diesel benzyna paliwo cena paliw paliwa

Podaj dalej

Już 1 maja na stacjach paliw miejsce miała będzie spora zmiana. Dotychczas spotykane paliwo zniknie. Pojawi się zarówno nowa benzyna, jak i diesel. Jak duże są to zmiany dla kierujących i czy jest się czego obawiać?

Zarówno sama benzyna, jak również diesel oraz LPG, mogą się różnić. To nie jest tak, że przykładowo od dwóch, czy tam pięciu lat cały czas tankujecie do swoich baków dokładnie to samo paliwo. 1 maja dojdzie do kolejnej zmiany. Paliwa obserwowane tam przez dwa ostatnie miesiące znikną. Co pojawi się w ich miejsce?

paliwo benzyna diesel
fot. freepik

Rok podzielony jest na cztery części. Nie tylko jeśli chodzi o pory roku, ale również o to, jakie paliwo dostępne jest na stacjach. Dostępne mogą być trzy rodzaje – zimowe, przejściowe oraz letnie. Paliwo zimowe dostępne jest na stacjach od 1 listopada do 28 lutego, paliwo przejściowe od 1 do 31 października oraz od 1 marca do 30 kwietnia, zaś paliwo letnie… właśnie od 1 maja do 30 września.

Jeden uczulony na klakson… drugi trąbi zamiast hamować – kwintesencja polskich dróg [WIDEO]

Oznacza to ni mniej, ni więcej tyle, że na stacje trafi teraz paliwo bez zbędnych dodatków. To zimowe często jest w różny sposób wzmacniane, tak, aby wytrzymało niskie temperatury. Mówi się, że na paliwie zimowym silnik powinien bez problemu uruchomić się przy -20 stopniach. Paliwo przejściowe zapewni odpowiednią pracę i rozruch silnika przy -10 stopniach, zaś przy paliwie letnim ta graniczna temperatura spada do 0 stopni.

Kup teraz – opony w mega promocji!

Paliwo letnie pojawi się na stacjach właśnie 1 maja. Będziemy je obserwować aż do 30 września. Pozostaje tylko mieć nadzieję, że nagle w maju temperatury nie spadną do -10 stopni. Patrząc na to, co ostatnio dzieje się w naszej pogodzie, to niczego nie można być pewnym.

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News