Paszport covidowy obowiązkowy przy wejściu na stację paliw i do restauracji?! Co oni wymyślili?

Paszport covidowy obowiązkowy przy wejściu na stację paliw i do restauracji?! Co oni wymyślili?

paszport covidowy referendum szwajcaria stacja paliw restauracja

Podaj dalej

Paszport covidowy przepustką na stację paliw? Czy wszystko właśnie do tego prowadzi? No cóż – jestem coraz bliższy stwierdzenia, że dokładnie tak będzie. Dostajemy mnóstwo sprzecznych informacji. Niektóre w naszej logice wykluczają się nawzajem.

Polska to jeden z tych krajów, w którym nastroje antyszczepionkowe są bardzo mocno wyczuwalne. Nie trzeba daleko szukać. Wejdźcie sobie na swojego Facebooka, przewińcie kilka postów w dół, aż zobaczycie coś na temat koronawirusa. Potem wystarczy wejść w sekcję komentarzy i już – gotowe. Wszędzie wygląda to dokładnie tak samo. Narracja przesiąknięta strachem, obawami, hejtem, nienawiścią i teoriami spiskowymi.

paszport covidowy referendum szwajcaria stacja paliw restauracja
fot. pixabay

Ciekawi mnie jak Polacy podsumowaliby to, co wydarzyło się wczoraj w Szwajcarii. Podczas referendum Szwajcarzy zagłosowali za tym, aby paszport covidowy był obowiązkowy przy wejściu np. do restauracji i innych zamkniętych, publicznych przestrzeni. A zatem, krótko mówiąc, Szwajcarzy chcą, aby paszport covidowy był przepustką do normalnego życia. Mówimy paszport, ale przecież chodzi o sam fakt zaszczepienia. Szczepionka ma być przepustką.

Nie możemy tu mówić o jakimś przypadku. Za paszportami-przepustkami opowiedziało się 62% głosujących. Frekwencja w referendum wyniosła 65,7%. Dla przykładu, po 1989 roku w Polsce różnego rodzaju wybory (prezydenckie, parlamentarne, do Parlamentu Europejskiego, referendum) odbywały się 34 razy. Z tych 34 przypadków ani razu nie mieliśmy frekwencji na poziomie wspomnianych 65,7%. Jeśli uwzględnić by drugie tury, to mieliśmy wyższą frekwencję w 2 przypadkach. 2 razy na 46 przypadków…

fot. pixabay

Co na to front antyszczepionkowy?

Ostatnio świat usłyszał o nowym wariancie koronawirusa. Nazwano go Omikron. Ma on być nawet 500 razy bardziej zakaźny od poprzednich wariantów. Oczywiście słyszymy też, że jest odporny na szczepionki, które przyjmujemy. Z jednej strony możemy powiedzieć, że poniekąd to bardzo wygodne. A już na pewno twierdzą tak przeciwnicy szczepień.

paszport covidowy referendum szwajcaria stacja paliw restauracja
fot. pixabay

Teoretycznie taka sytuacja może trwać w nieskończoność. Szaleje jeden wariant, dostajemy na niego szczepionkę, a za pół roku, albo rok, szaleć zaczyna nowy wariant. Oczywiście odporny na dotychczasowe szczepionki. Więc przyjmujemy nową, ale potem znów pojawia się inny wariant, znów odporny na te dotychczasowe szczepienia. Zamknięte koło – taka sytuacja może trwać latami. Jeśli ktoś twierdzi, że koronawirus to spisek, to dla niego bardzo wygodne wytłumaczenie. W taki sposób pandemię można przedłużać w nieskończoność.

Ale musimy uważać na to, kogo słuchamy. Co czytamy, z jakich źródeł, komu wierzymy? Jeden z liderów austriackich antyszczepionkowców, Johann Biacsics… zmarł na covid – podaje „polsatnews.pl”. Pewnie on też wyczytał w internecie wiele mądrych teorii. To cios dla antyszczepionkowców. Oczywiście jakoś to sobie wytłumaczą, bo ich „inteligencja” nie zna granic. Oni sami wierzą w to, że są przyszłymi elitami. Tak – naprawdę – widziałem już takie komentarze.

fot. pixabay

Paszport covidowy potrzebny wszędzie

Gdzie paszport covidowy będzie przepustką? Kolejne kraje już umacniają pozycję tego dokumentu. Wkrótce pewnie będzie on na równi z dowodem osobistym, czy prawem jazdy. Wydaje się, że za niedługo bez paszportu potwierdzającego szczepienie nie wejdziemy nigdzie. Restauracje, hotele, kina, teatry… to pewnie na początek. Później sklepy, stacje paliw itd. Teraz brzmi jak teoria spiskowa. Ale coraz więcej tych teorii się spełnia. Sami sobie odpowiedzcie na pytanie, czy to dobrze, czy źle?

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News