Państwo zwróci część pieniędzy za tankowanie. Nawet 25 złotych zwrotu z jednego tankowania!

Państwo zwróci część pieniędzy za tankowanie. Nawet 25 złotych zwrotu z jednego tankowania!

tankowanie zwrot rząd (3)

Podaj dalej

Ceny paliw w całej Europie rosną. Nie ma to tak wiele wspólnego z polityką, jak po prostu z cenami ropy naftowej. Te rosną nieprzerwanie od 9 tygodni, co jest rekordem od czasu lat osiemdziesiątych minionego wieku. Tankowanie to obecnie koszmar… a ma być jeszcze gorzej.

Tankowanie to aktualnie czynność, która wywołuje coraz większe rozdrażnienie i zdenerwowanie. Niemal codziennie ceny paliw na stacjach są wyższe. Tu grosz, tam dwa… człowiek z każdym dniem denerwuje się coraz bardziej. Najgorsze jest to, że końca tych podwyżek nie widać. Nikt tak naprawdę nie wie, kiedy to się skończy.

tankowanie zwrot rząd
fot. pixabay

Portugalski rząd postanowił choć trochę zrekompensować obywatelom ten ból związany z wizytami na stacjach paliw. Tamtejszy premier zapowiedział, że z każdego litra obywatel dostanie zwrot w wysokości 10 eurocentów. Czy jest to rzeczywiście duża pomoc?

fot. pixabay

Przeciętna pojemność zbiornika paliwa w samochodzie to jakieś 55 litrów. Jeśli więc założyć, że tankujemy go do pełna, to zwrot wyniesie 5,50 euro. W przeliczeniu daje to 25 zł. Jeśli ktoś ma zbiornik o pojemności 40 litrów, dostanie z tankowania zwrot na poziomie 18,40 zł. Z jednej strony nie jest to jakoś bardzo dużo… z drugiej zawsze coś.

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News