Paczkomaty znikną z Polski? Ta informacja może zmartwić wiele osób. Dlaczego tak się dzieje?

Paczkomaty znikną z Polski? Ta informacja może zmartwić wiele osób. Dlaczego tak się dzieje?

paczkomaty paczkomat appkomat inpost

Podaj dalej

Wiele wskazuje na to, że tradycyjne paczkomaty wkrótce znikną z Polski. Dla wielu Polaków to ulubiona forma wysyłania, bądź też odbierania przesyłek. Skąd takie – jakkolwiek by na to nie patrzeć – duże zmiany?

Paczkomaty w pewnym sensie zrewolucjonizowały polski rynek przesyłek. Ludzie coraz rzadziej korzystają na przykład z poczty. Nie zawsze widzą też sens w usługach kurierów odbierających i dowożących wszystko pod dom. Paczkomat jest prosty, wygodny w obsłudze. Jest funkcjonalny i… stoi praktycznie wszędzie. Nawet w małych wioskach jest to podstawa – często jest ich nawet więcej, niż jeden.

paczkomaty paczkomat appkomat inpost
fot. pixabay

Czy paczkomaty wkrótce znikną z Polski? Tak… ale nie jest to zła informacja. Zastąpią je bowiem „paczkomaty przyszłości”, czyli „appkomaty”. Firma InPost zdradza szczegóły projektu i tłumaczy, skąd bierze się taka zmiana. Appkomaty nie będą posiadały ekranu – obsługiwać będziemy je z poziomu aplikacji.

Zapamięta to wyprzedzanie do końca życia. Kierowcy tirów się na nim zemścili [WIDEO]

Ma to związek przede wszystkim z ekologią. Produkcja ekranu to konieczność wytworzenia wielu różnych komponentów, inne jest też zużycie energii elektrycznej. Appkomaty mają być przede wszystkim bardziej ekologiczne, ale wszystko wskazuje na to, że będą też jeszcze wygodniejsze. Z czasem appkomatów będzie się pojawiało coraz więcej i docelowo prawdopodobnie zastąpią paczkomaty w całym kraju.

Kup teraz – opony w mega promocji!

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News