Paczkomaty InPost przestaną działać? Firma zgłasza sprawę – co z odbieraniem przesyłek?

Paczkomaty InPost wkrótce mogą przestać działać. Firma już zapowiedziała to swoim klientom i wytłumaczyła, o co chodzi w tej konkretnej sytuacji. Co z odbieraniem paczek akurat w te dni?

Paczkomaty InPost przestaną działać? Firma zgłasza sprawę – co z odbieraniem przesyłek?
Podaj dalej

Wszystko wskazuje na to, że już w niedzielę oraz poniedziałek mogą występować problemy z paczkomatami InPost. O co dokładnie chodzi? Firma poinformowała o planowanych pracach za pośrednictwem swojego Facebooka. Czy ludzie powinni się obawiać? W tym czasie odbieranie, ani wysyłanie paczek nie będzie możliwe?

inpost paczkomat paczkomaty przesyłka przerwa prace
fot. pixabay

W celu usprawnienia naszych systemów informatycznych przeprowadzimy prace serwisowe w terminie 25-26.09.2022, w godzinach 21:00-03:00 (6 godzin). Bez przeszkód nadacie przesyłkę, zrobicie zakupy online i odbierzecie swoje paczki przy pomocy kodu odbioru lub kodu QR. W trakcie przerwy nie będzie możliwości zdalnego odbioru paczek za pomocą aplikacji InPost Mobile – czytamy w komunikacie firmy.

Dla komfortu osób odbierających przedłużymy (o czas trwania prac) terminy odbiorów paczek, ważności etykiet, kodów nadania oraz kodów zwrotu – informuje InPost. W praktyce więc większych problemów w trakcie tych 6 godzin być nie powinno… ale w razie gdyby były, to czas na odbiór przesyłki i tak zostanie wydłużony.

Nie musisz nawet wyjeżdżać na drogę. Kara to 6 tysięcy złotych – pismo przyjdzie do domu

 

Przeczytaj również