Oto nowe ceny paliw w Polsce. Benzyna potaniała o 33 grosze, diesel o 32 grosze! W jeden tydzień!

Oto nowe ceny paliw w Polsce. Benzyna potaniała o 33 grosze, diesel o 32 grosze! W jeden tydzień!

diesel benzyna paliwo ceny paliw podwyżka zamieszki kradzieże

Podaj dalej

Kolejny tydzień przyniósł dużą obniżkę cen paliw w Polsce. Benzyna 95-oktanowa potaniała aż o 33 grosze. Diesel nie chce być gorszy pod tym względem i jego cena na przestrzeni tygodnia spadła o 32 grosze.

Jeszcze przed tygodniem benzyna 95-oktanowa według notowania „e-petrol” kosztowała w Polsce 7,19 zł. Odmiana 98-oktanowa sygnowała się z kolei ceną 7,92 zł za litr. Diesel w minioną środę kosztował w Polsce średnio 7,45 zł, z kolei LPG stanęło na cenie 3,31 zł. Jak zmieniła się sytuacja na przestrzeni jednego tygodnia?

benzyna diesel ceny paliw paliwo e-petrol
fot. freepik.com – Max4e

Według dzisiejszego notowania „e-petrol” benzyna kosztuje w Polsce średnio 6,86 zł, co oznacza obniżkę aż o 33 grosze! Za PB98 trzeba aktualnie zapłacić 7,65 zł za litr, co daje nam obniżkę w wysokości 27 groszy na przestrzeni tygodnia. Diesel to już cena 7,13 zł, więc jest o 32 grosze tańszy, niż przed tygodniem. Wreszcie, za LPG płacimy teraz średnio 3,27 zł, co oznacza, że cena spadła o 4 grosze.

Fotoradary w całej Polsce zostaną wyłączone? Sensacyjne doniesienia z polskich dróg. Ale jak?

Analizując sytuację w rafineriach, należy się spodziewać kolejnych obniżek cen paliwa w kolejnych dniach. Nareszcie wszystko zaczyna wyglądać tak, jak kierowcy mogliby sobie tego życzyć. Jeszcze chwila i być może powrócimy w znajome nam rejony – w okolice 6 zł za litr paliwa.

PILNE: Na stacjach brakuje paliwa! Benzyna i diesel są na wyczerpaniu? Co będziemy tankować?

Źródło: e-petrol

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News