Oto najlżejszy i najszybszy samochód elektryczny świata. Elon Musk już im zazdrości? [WIDEO]

Oto najlżejszy i najszybszy samochód elektryczny świata. Elon Musk już im zazdrości? [WIDEO]

Vazirani Automotive ekonk samochód elektryczny (2)

Podaj dalej

Marka Vazirani Automotive zaprezentowała właśnie najlżejszy i zarazem najszybszy samochód świata. Ekonk – bo tak maszyna została nazwana – robi niesamowite wrażenie. Nie ma chyba osoby na świecie, która by nie dostrzegła tu pierwiastka wyjątkowości.

Ekonk w świętych hinduskich księgach określany jest jako początek boskiego światła. Jest to poniekąd aspekt boskiej obecności. To wyrażanie siebie nie za pomocą zdolności fizycznych, a duchowych środków przekazu. Ta tajemniczość widoczna jest też w samochodzie o tej samej nazwie, który stworzony został przez hinduską markę Vazirani Automotive.

Vazirani Automotive ekonk samochód elektryczny
fot. Vazirani Automotive

Wyjątkowy design i innowacyjność… – Uważnie studiowaliśmy to, w jaki sposób ludzie i zwierzęta regulują temperaturę swoich organizmów. Stworzyliśmy technologię, której świat jeszcze nie widział – twierdzą przedstawiciele Vazirani Automotive. Mówiąc w prostych słowach, baterie współpracują z powietrzem w taki sposób, że to ono je chłodzi, bez żadnych niepotrzebnych systemów chłodzących. To natura sama w sobie.

Vazirani Automotive ekonk samochód elektryczny
fot. Vazirani Automotive

Moc? 722 konie mechaniczne. Podczas testów na obiekcie Naxtrax koncept pojechał maksymalnie z prędkością 309 km/h. Przyspieszenie do setki zajmuje mu mniej, niż 2,5 sekundy. Dla porównania powiedzmy tylko, że bolid Formuły 1 osiąga setkę w około 2,6 sekundy… Ale przede wszystkim, dodajmy do tego wagę. Ekonk nie dość, że jest najszybszym autem elektrycznym świata, jest jeszcze najlżejszy. Jego waga to zaledwie… 730 kg. Oznacza to stosunek mocy do masy bliski 1:1 – 1 koń mechaniczny na 1 kg wagi auta. To jest coś absolutnie niebywałego.

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News