Oszuści wykorzystywali sklep PGG. Przez węgiel grozi im 8 lat więzienia. Najwyższy czas zrobić porządek!

Oszuści wykorzystywali sklep PGG. Przez węgiel grozi im 8 lat więzienia. Najwyższy czas zrobić porządek!

węgiel sklep pgg oszuści

Podaj dalej

Internetowy sklep PGG to miejsce, gdzie można kupić węgiel bodaj najtaniej w kraju, bo w okolicach 850 zł za tonę. Niestety, często faktycznie potrzebujący ludzie nie kupowali tam węgla. Kupowali go za to oszuści. Tak jak w tej konkretnej sytuacji.

Internetowy sklep PGG stał się poniekąd oazą dla tych, którzy chcą tanio kupić węgiel. Chętnych na każdą sesję jest ponad 100 tysięcy osób – niektórym z nich faktycznie udaje się go kupić. Ale niestety, udaje się go też kupić oszustom. Działalność różnego rodzaju grup sprawia, że dochodzi do bardzo niebezpiecznego procederu. Oni dalej sprzedają węgiel o wiele drożej… ale dla zwykłych ludzi brakuje.

węgiel sklep pgg oszuści
fot. pixabay

Firma prowadzi wzmożone kontrole ruchu i zawiadamia policję o wszelkich nieprawidłowościach. Przykładowo, kilka dni temu wpadł pewien skład węgla. Pracownicy zakładali fałszywe konta na dane byłych klientów, a następnie fałszowali dokumenty i pełnomocnictwa i odbierali węgiel z kopalni. Szacuje się, że w taki sposób kupili nieuczciwie kilkaset ton węgla.

Diesel już znacząco droższy, niż benzyna! Co się dzieje na rynku paliw? Kierowcy – przygotujcie się

Wobec podejrzanych zastosowano poręcznie majątkowe w wysokości 50 tysięcy złotych. Grozi im 8 lat więzienia. PGG twierdzi, że zabezpieczyła stronę przed próbami oszustwa. Każda próba takowego oszustwa będzie zgłaszana organom ścigania. Czas na oszustwa dobiegł końca. Być może teraz węgiel kupią rzeczywiście ci, którzy go potrzebują, a nie ci, którzy chcą coś wyłudzić i oszukać.

Kup teraz – opony w mega promocji!

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News