Ogromna obniżka cen paliw na stacjach! Sprawdź, ile teraz kosztuje benzyna i diesel i jedź tankować!

Ogromna obniżka cen paliw na stacjach! Sprawdź, ile teraz kosztuje benzyna i diesel i jedź tankować!

stacje paliw benzyna diesel zamknięte tankowanie

Podaj dalej

Na portalu „e-petrol” pojawiło się najnowsze notowanie średnich cen paliw w Polsce. Jesteście ciekawi ile aktualnie kosztuje benzyna, diesel i LPG? Odpalajcie samochód i jedźcie tankować, póki jest tanio!

Na początku warto sobie przypomnieć, ile średnio kosztowały paliwa w ubiegłą środę. Wtedy to benzyna 95-oktanowa kosztowała średnio 7,74 zł za litr, 98-oktanowa 8,33 zł, diesel był na tym samym poziomie, co PB95, czyli 7,74 zł, zaś za litr LPG płaciliśmy 3,45 zł. Z całą pewnością można powiedzieć, że dzisiejsze notowanie spodoba się bardziej.

benzyna diesel lpg ceny paliw paliwo
fot. freepik.com – rcphotostock

Benzyna 95-oktanowa kosztuje aktualnie w Polsce średnio 7,51 zł, co oznacza obniżkę ceny o 23 grosze. Za PB98 płacimy teraz średnio 8,19 zł, co oznacza obniżkę o 14 groszy. Potaniał również oczywiście olej napędowy – za litr płacimy średnio 7,56 zł, czyli o 18 groszy mniej, niż przed tygodniem. Autogaz też potaniał – do pułapu 3,39 zł za litr, czyli o 6 groszy.

Dodatkowe psychotesty zadecydują, czy zachowasz swoje prawo jazdy. Kiedy początek badań?

W kolejnych dniach sytuacja powinna wyglądać podobnie, chociaż trend zniżkowy może zostać nieco wyhamowany. Ostatnie dni w polskich rafineriach przyniosły bowiem mieszane nastroje. Aktualnie benzyna kosztuje tam średnio 6911 zł, zaś diesel 7041 zł za metr sześcienny. Tankujmy, póki jest „tanio”.

Kup teraz – opony w mega promocji!

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News