Ograniczony ruch na polskich drogach? Kto będzie mógł prowadzić samochód bez ograniczeń?

Ograniczony ruch na polskich drogach? Kto będzie mógł prowadzić samochód bez ograniczeń?

zakaz tankowania ceny paliw paliwo alternatywy rower hulajnoga

Podaj dalej

Czy możliwym jest, aby na polskich drogach wprowadzono ograniczony ruch? Kto mógłby prowadzić samochód bez ograniczeń, a kto tylko w konkretnych okolicznościach? To swego rodzaju ciekawostka…

Czy na polskich drogach samochód będą mogli prowadzić tylko wybrani? Ruch – jako taki – zostanie ograniczony? Brzmi jak scenariusz science-fiction, oczywiście. Natomiast przypomnijcie sobie co wydarzyło się nieco ponad dwa lata temu. Czy wówczas ograniczenie w poruszaniu się na świeżym powietrzu, zamykanie w domach, zamknięte hotele i restauracje oraz ograniczony ruch lotniczy komukolwiek wydawały się realne?

ograniczony ruch samochód wypadek
fot. pixabay

Do tej pory trwa dyskusja, czy wszelkiego rodzaju covidowe lockdowny były uzasadnione. Wiele osób twierdzi, że absolutnie nie. Zresztą, właśnie w tym wiele osób upatruje przyczyn aktualnego kryzysu i wszechobecnej drożyzny. Pozamykano wszystko dookoła i samych ludzi w domach w imię tego, aby nie zarazili się daną chorobą. Dziwne, że od dziesiątek lat nie zamyka się ludzi w domach, bo mogą się zarazić grypą. I może niektórzy nie wiedzą – ale tak, na grypę też można umrzeć.

Wypijesz piwo bezalkoholowe, policja zabierze ci prawo jazdy? Kierowco, musisz o tym pamiętać

Nie zamyka się plaż i kąpielisk, a przecież tam ludzie mogą się utopić. W 2021 roku w wyniku utonięcia według polskiej policji zmarło 408 osób. Nikt natomiast nie rozważa zakazu kąpieli w różnego rodzaju zbiornikach wodnych. Do maja tylko w tym roku w wyniku wypadków na rowerach zmarło 54 rowerzystów, a 990 zostało rannych. Nikt nie rozważa zakazu jazdy na rowerze…

Ruszyły wnioski! Świadczenie 300+ na paliwo od rządu? Na co jeszcze można wykorzystać pieniądze?

Ograniczenie ruchu?

W 2021 roku na polskich drogach doszło do 23 tysięcy wypadków w których zginęło ponad 2 tysiące osób, a 26 tysięcy zostało rannych – podaje „Auto Świat”. Czy wobec tego ruch na polskich drogach powinien zostać ograniczony? Idąc w myśl covidowych obostrzeń – tak. Człowiek może się zarazić, albo zarazić kogoś innego, więc zamknijmy go w domu i ograniczmy mu możliwość spotkania z kimkolwiek.

Kup teraz – opony w mega promocji!

Więc co – kierowca może spowodować wypadek, więc zabrońmy mu jeździć samochodem? Teoretycznie każdy może doprowadzić do wypadku. A ci, którzy już wcześniej taki wypadek spowodowali, tym bardziej mogą to zrobić kolejny raz. Więc co – dla nich ruch powinien zostać ograniczony? Mam wrażenie że niektórzy dokładnie w taki sposób myślą. Chociaż sami przyznajcie – pomysł jest co najmniej absurdalny. Ale jasne – mniej kierowców, mniej aut – mniej wypadków.

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News