Od teraz również za to stracisz prawo jazdy! Kierowcy się tego nie spodziewali – lubią to robić…

Od teraz również za to stracisz prawo jazdy! Kierowcy się tego nie spodziewali – lubią to robić…

nowe przepisy punkty prędkość mandat recydywa 17 września

Podaj dalej

Za co w naszym kraju można stracić prawo jazdy? Od razu do głowy przychodzą nam dwie kwestie – za prędkość oraz za jazdę pod wpływem alkoholu. Ja mam jeszcze jedną propozycję wartą rozpatrzenia.

Prawo jazdy to powinien być przywilej – rzeczywiście przysługujący tym, którzy potrafią jeździć i potrafią się na drogach zachować. Nie umiesz się dostosować do ograniczenia prędkości – tracisz prawko. Nie potrafisz zrozumieć, że jazda po pijaku jest zła – tracisz prawko. To oczywiste i tak działa to teraz. Ale jest taka grupa kierowców, którzy też kompletnie nie potrafią się zachować na drogach. I im na ten moment nic nie grozi.

Mowa oczywiście o szeryfach. Każde tego typu zachowanie powinno być karane odebraniem uprawnień. Czy to zajeżdżanie drogi i hamowanie przed drugim samochodem, wychodzenie z auta na środku drogi i awanturowanie się, a nawet celowe zajeżdżanie drogi i blokowanie pasa ruchu. Dla szeryfów nie ma miejsca na polskich drogach. Po prostu – nie ma i już.

Kierowco – zakaz jazdy w te konkretne dni! Samochód nie może być wtedy użytkowany! Pamiętaj

Każda osoba, która się tak zachowuje, powinna stracić prawo jazdy. Policja za dowód powinna przyjmować nagrania wysłane do niej z kamerek innych pojazdów. Gwarantuję, że dziesięciu, czy dwudziestu szeryfów straciłoby w taki sposób uprawnienia i momentalnie na drogach zrobiłoby się o wiele spokojniej.

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News