Od grudnia stacje paliw będą otwarte tylko do godziny 21? W późniejszych porach i w nocy nie zatankujesz?

Od grudnia stacje paliw będą otwarte tylko do godziny 21? W późniejszych porach i w nocy nie zatankujesz?

stacje paliw stacja diesel benzyna paliwo

Podaj dalej

Nastały takie czasy, że każdy szuka oszczędności. Wszystko jest aktualnie za drogie. Czy od grudnia stacje paliw będą zamknięte po godzinie 21? Co teoretycznie miałoby to na celu? Jest w tym sens…

Od kilku tygodni kolejne sieci sklepów decydują się na skrócenie godzin otwarcia swoich placówek. To zrozumiałe – im wcześniej zamknie się sklep, tym więcej oszczędności. Chodzi tutaj przede wszystkim o zużycie prądu. Bo oprócz wcześniejszego zamykania sklepów sieci decydują się też na wyłączanie oświetlenia sklepów, parkingów i reklam. Czy to samo czeka stacje paliw?

stacje paliw stacja diesel benzyna paliwo
fot. freepik.com – irenemiller

W godzinach wieczornych oraz nocnych ruch na stacjach paliw jest o wiele mniejszy. Oczywiście zależy od tego, o jakiej stacji mówimy. Jeśli mówimy o stacji na autostradzie, czy ważnej drodze ekspresowej, OK, ruch może być podobny. Ale jeśli mówimy o stacji położonej gdzieś na wsi, w małym miasteczku, czy na obrzeżach miasta, to ruch jest tam znikomy.

Idzie śnieg! Kierowco, jeśli nie odśnieżysz swojego samochodu, dostaniesz mandat 3000 zł

Teoretycznie zamykając stację paliw od godzinie 21 właściciel może liczyć na spore oszczędności. Raz, że będzie mógł „zgasić światło”. Sklep, dystrybutory, parking itd. A druga sprawa, że jeśli od 21 stacja jest zamknięta… to nikt na niej nie pracuje. To kolejna oszczędność dla właściciela stacji.

Kierowco – w 2023 roku ta opłata rośnie o 900 zł! Nie każdy będzie musiał ją zapłacić – jak uniknąć?

Oczywiście tutaj należy sobie zadać pytanie, czy oszczędności są tego warte i czy w tym samym czasie właściciel nie zarobi dwa razy więcej. Na ten moment nic nie wiadomo o tym, aby stacje paliw decydowały się na taki ruch. Ale kto wie jak potoczy się ta zima i w którym momencie ktoś będzie zmuszony do zaciskania pasa.

Niespodziewana kontrola w domu? Możesz dostać nawet 700 zł kary – dotyczy to każdego?

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News